Nowy Peugeot 208 sfotografowany w Sao Paulo

0 3 132

Nowy Peugeot 208 został zauważony w Brazylii. Auto zostało częściowo zamaskowane, co jest nieco dziwne, bo wygląd tego modelu doskonale znamy od kilku miesięcy. Być może producent wprowadził w wersji południowoamerykańskiej zmiany, których nie chce jeszcze ujawniać. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Nowy Peugeot 208 jest już produkowany w zakładach Sevel w Argentynie, równocześnie utrzymana została tu produkcja poprzedniej generacji 208, który będzie nieco tańszy. Ma on konkurować z markami popularnymi, nowy 208 zaś z droższymi autami konkurencji premium.

Nowy Peugeot 208 wykorzystuje platformę Common Modular Platform. Gama silników obejmuje turbodoładowany 1.2 PureTech o mocy do 90 KM oraz wolnossący 1.6 16V 116 KM. W przyszłości pojawi się też ciekawa usportowiona wersja 208 z silnikiem o mocy 173 KM. Na razie nie ma mowy o wersji elektrycznej.

Na tej samej platformie w Argentynie produkowany będzie nowy Peugeot 2008. Podobnie jak w Europie, Peugeot stara się pozycjonować swoje samochody wyżej, w stronę segmentu premium. Na ile ta strategia przyniesie rezultaty? Jak wiemy w Polsce ten eksperyment się na razie nie udał.

źródło: Webmotors Brazylia

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o