Nowy Peugeot 208 wyróżniony przez dziennikarzy i ekspertów

0 187

Nowy Peugeot 208 został wyróżniony przez dziennikarzy nagrodą „Argus Car 2020″. Francuski hatchback okazał się lepszy niż Tesla Model 3 i Kia XCeed, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Uroczystość wręczenia nagród Argus 2020 odbyła się 14 stycznia na basenie Molitor w Paryżu. Nowy Peugeot 208 zdobył wyróżnienie w dwóch kategoriach: Samochód Roku i Miejski Samochód Roku. Jury składające się z dziennikarzy i ekspertów z branży motoryzacyjnej ocenili model spod znaku lwa lepiej niż Teslę Model 3 i Kię XCeed, które uplasowały się na kolejnych miejscach podium. Samochód roku wybrało jury składające się z 11 dziennikarzy z największych francuskich tytułów.

Statuetkę odebrał Laurent Blanchet, dyrektor produktu Peugeot w towarzystwie dyrektora projektu, Gillesa Vidala oraz Erica Dejou, projektanta odpowiedzialnego za wygląd nowego Peugeot 208.

Peugeot otrzymał trofeum po raz trzeci. W roku 2018 wyróżnienie zostało przyznane modelowi 3008, a roku  ubiegłym 508-ce.

„Przyznanie wyróżnienia nowemu Peugeot 208 świadczy o tym, że samochód ma moc uwodzenia. Minęły trzy miesiące od premiery, a samochód już został nadzwyczaj dobrze przyjęty. Nowa platforma pozwala klientom wybrać rodzaj napędu co przyczyniło się do jego sukcesu. Jest to całkowicie zgodne kierunkiem rynkowym Peugeota. Jesteśmy szczególnie dumni z otrzymania tej nagrody” – powiedział Laurent Blanchet.

Thierry Lonziano, dyrektor marketingu i komunikacji Peugeota, odebrał również nagrodę w kategorii samochód miejski. Jurorów przekonał design nowego 208, wykończenie wnętrza i platforma umożliwiająca przekształcenie pojazdu w model elektryczny. Mały lew wyprzedził Renault Clio i Opla Corsę.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o