Nowy Peugeot 208 z nagrodą Car Design Award 2019

3 872

Nowy Peugeot 208 otrzymał nagrodę Car Design Award 2019 przyznawaną przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli najbardziej prestiżowych mediów motoryzacyjnych na świecie. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier samochodowych bieżącego roku zwyciężyła w kategorii Samochodów Produkcyjnych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Wielkiej Sali zamku Valentino w Turynie we Włoszech. Uroczystość towarzyszyła inauguracji Salonu Samochodowego Parco Valentino de Turín.

Car Design Award 2019 przyznano w trzech kategoriach – Koncepty, Samochody Produkcyjne i Język Projektowy Marki.

W swojej kategorii Peugeot 208 konkurował z dziewięcioma innymi samochodami. Jurorzy w uzasadnieniu przekonywali, że „Peugeot 208 pokazał, w jakim stopniu projekt może odegrać kluczową rolę w doprowadzeniu tradycyjnego pojazdu miejskiego na wyższy poziom. Jego wygląd zewnętrzny, który jest dzisiejszą interpretacją proporcji legendarnego 205 GTi, z tyłu jest natychmiast rozpoznawalny dzięki współczesnej estetyce rozpoczętej przez SUV-a 3008. Wnętrze jest zaskakujące, z wyposażeniem charakterystycznym dla wyższych segmentów i pierwszym panelem instrumentów 3D w pojeździe seryjnym”. Czy więc nagroda Car Design Award 2019 mogła ominąć ten atrakcyjny samochód?

Doskonale zintegrowany stylistycznie z całą gamą modeli, dzięki którym marka Peugeot dynamicznie rozwija się komercyjnie na głównych rynkach, Nowy 208 charakteryzuje się indywidualnym stylem, który przekazuje nowoczesność i energię. Dynamiczny design, ze sportowym sznytem wyróżnia się na tle konkurentów. Oprócz innowacji pod względem estetyki, nowy Peugeot 208 stanowi punkt odniesienia dzięki najnowocześniejszej generacji Peugeot i-Cockpit®, wyposażonej w cyfrowy wyświetlacz 3D typu head-up oraz szereg funkcji wspomagania jazdy, zarezerwowanych zwykle dla wyższych segmentów.

W Polsce można już zamawiać nowego Peugeot 208. Ceny startują z poziomu 53.900 zł. Pełny cennik i wyposażenie na polskim rynku znajdziecie tutaj. Wraz z wersjami spalinowymi na rynek trafi też wersja elektryczna. Będzie wyraźnie droższa, np. cena e-208 w Hiszpanii startuje z poziomu 29.850 euro (Active). Za odmianę Allure trzeba będzie tam zapłacić co najmniej 30.550 euro, a za GT Line 32.450 euro. Na szczycie listy znajduje się Peugeot e-208 GT w cenie od 34.800 euro. Nie są jeszcze znane ceny e-208-ki na polskim rynku. Ba, nie wiemy z całą pewnością, czy wersja elektryczna zostanie zaoferowana polskim klientom.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Peugeot

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ZenonYankestexas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

Stylista Peugeota zasługuje na sporą podwyżkę, oby nie odszedł.

Yankes
Gość
Yankes

Sto procent racji

Zenon
Gość
Zenon

Może nagrodę Nobla.