Nowy Peugeot 208 z napędem elektrycznym już w 2019 roku

3 23

Jeszcze w tym roku Peugeot zaprezentuje nową generację modelu 208. Samochód będzie oferowany z silnikiem spalinowym oraz w wersji całkowicie elektrycznej o zasięgu do 300 km. Oto wizualizacja nowego konkurenta Renault Zoe.

Nowy Peugeot 208 zadebiutuje już w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. Samochód będzie nieznacznie większy i bardziej komfortowy od swojego poprzednika. Nie zabraknie ostatniej generacji i-Cockpitu, atrakcyjnych materiałów wykończeniowych, a także mnogości systemów wspomagających prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo. Kilka miesięcy po debiucie nowej 208-ki, zobaczymy wersję elektryczną, która będzie krokiem w kierunku realizacji planu elektryfikacji gamy modelowej Grupy PSA. Zgodnie z założeniem koncernu, wszystkie modele PSA będą oferowane w wersji elektrycznej do roku 2025.

Nowy model powstanie na płycie podłogowej e-CMP opracowanej specjalnie dla pojazdów elektrycznych przy współpracy z chińskim koncernem Dongfeng Motors. Na tej samej platformie powstał model DS 3 Crossback E-Tense, który zadebiutował jesienią ubiegłego roku podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Silnik Peugeot 208 Electric, podobnie jak crossovera DS, będzie dysponował mocą 136 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 260 Nm. Jednostkę zasili akumulator litowo-jonowy o pojemności 50 kWh. Elektryczna wersja hatchbacka będzie mogła pokonać dystans do 300 km na jednym ładowaniu. Właściciele pojazdu naładują 208 Eletcric zarówno z domowego gniazdka, jak i ze stacji szybkiego ładowania, a czas takiego tankowania będzie wynosił od 5 do 8 godzin. W ciągu 30 min, przy pomocy szybkiej ładowarki, napełnimy akumulator w 80%. System odzyskiwania energii z hamowania zregeneruje do 20% energii podczas jazdy w mieście.

Nowy Peugeot 208 Electric będzie konkurentem m.in. dla modelu Renault Zoe, który przyszłym roku również doczeka się nowej generacji. Peugeot planuje także elektryfikację pikantnej wersji swojego hatchbacka 208 GTi, który zgodnie z pierwszymi zapowiedziami pojawi się w 2020 roku.

Źródło: Largus.fr

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RafałAutomobilistaVTSTedd Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tedd
Gość
Tedd

A kiedy normalne C4?

AutomobilistaVTS
Gość
AutomobilistaVTS

Droga redakco, musiał się wam wkraść jakiś babol: „Jeszcze w tym roku Peugeot zaprezentuje nową generację modelu 208. Samochód będzie oferowany z silnikiem spalinowym oraz w wersji całkowicie elektrycznej o zasięgu do 300 km. Oto wizualizacja nowego konkurenta Renault Zoe.” Gdzie ta wizualizacja nowego Zoe? ;)

Rafał
Gość
Rafał

Jeśli już to gdzie wizualizacja nowego 208