Nowy Peugeot 208 znowu przyłapany w czasie testów

0 4

Nowy Peugeot 208 zostanie zaprezentowany już w tym roku na targach w Genewie a tymczasem dziennikarze magazynu Autoweek z Holandii przyłapali go podczas zimowych testów. Samochód jest jeszcze w kamuflażu, nie widać więc wszystkich szczegółów, ale wiadomo, że auto będzie większe, bardziej przestronne i komfortowe, lepiej wyposażone, a przede wszystkim nawiązywać będzie stylistycznie do dużo większego 508. 

Ten rok oznacza wielkie zmiany w segmencie małych samochodów. Klasa B to miejsce ostrej konkurencji pomiędzy koncernami motoryzacyjnymi. Mamy więc takie samochody jak Citroen C3, Renault Clio, Dacia Sandero. Jest niemiecka konkurencja w postaci Polo, hiszpańska Ibiza czy koreańskie oraz japońskie produkty. Peugeot 208 pojawił się na rynku w 2012 roku, więc jednak dzisiaj czas na zmiany, chociaż samochód ma ponadczasową sylwetkę, lekko tylko modyfikowaną od czasów Peugeot 206.

Nowy Peugeot 208 będzie zbudowany na platformie CMP. Nowa platforma jest nie tylko lżejsza, tańsza w produkcji oraz bardziej trwała, ale też umożliwia montaż napędów elektrycznych. Spodziewamy się bowiem w pełni elektrycznego 208 z akumulatorem o pojemności do 50 kWh oraz zasięgiem 300-400 kilometrów w realnych warunkach. Moc silnika to 135 KM a moment obrotowy 260 Nm. Oczywiście będą też silniki klasyczne.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o