Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Peugeot 301 będzie produkowany w Iranie pomimo amerykańskich sankcji

0 1 284

Nowy Peugeot 301 jest produkowany w Iranie, korzystając z blisko 600 części od lokalnych dostawców. Pozostałe mają być dostarczane z Francji. Dzieje się tak pomimo amerykańskich sankcji, nałożonych na Iran i wycofania się Peugeot z tego rynku.

Produkcja rozpoczęła się w dniu dzisiejszym w fabryce Iran Khodro. Siedziba zakładów znajduje się w Teheranie. IKCO produkuje samochody marek Samand, Peugeot i Renault oraz szeroką gamę aut dostawczych i minibusów. Jest to największy producent w tym kraju, osiąga ponad 65% udziału w rynku.

Co ciekawe, 60% części niezbędnych do produkcji Peugeot 301, będzie powstawało na miejscu, w Iranie. W przyszłości udział ten ma się zwiększyć do ponad 80%. W procesie tym uczestniczy ponad 300 lokalnych producentów a fabryka wymaga od nich spełniania międzynarodowych standardów tak, aby samochód spełniał wszelkie wymagane prawem normy i mógł być eksportowany.

Projekt miał być realizowany wspólnie z Peugeot, ale firma musiała opuścić Iran z uwagi na amerykańskie sankcje. Fabryka pracowała od tego czasu nad zmianą dostawców. Pierwsze samochody mają trafić do salonów pod koniec 2019 roku.

źródło: IKCO/Iran News/AZER

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o