Nowy Peugeot 508 po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych

7 55

Samochody Peugeota przestały być oferowane w USA wiele lat temu, aczkolwiek najnowsze dziecko marki spod znaku lwa, jak gdyby nigdy nic pojawiło się w Atlancie. Skąd nowy Peugeot 508 wziął się w Stanach?

Peugeot zaprzestał sprzedaż pojazdów w USA w roku 1991, ale koncern PSA, do którego należy marka, zamierza powrócić na amerykański rynek i to w szybszym niż początkowo planowano tempie. Pierwszy wyznaczony termin, czyli rok 2026, według ostatnich informacji przerodził się w rok 2023. Istnieje szansa, że nastąpi to jeszcze wcześniej. Francuski producent najwyraźniej sprawdza również opinię Amerykanów na swój nowy model. Podczas imprezy Caffeine & Octane w Atlancie, można było po raz pierwszy w Stanach zobaczyć nowego Peugeot 508.

Atlanta została wyznaczona na lokalizację głównej siedziby Grupy PSA w Stanach Zjednoczonych, co tłumaczy miejsce prezentacji pojazdu. Zdjęcia modelu pojawiły się na Instgramie użytkownika Aldairion. Peugeot 508 GT został opisany jako dynamicznym model o bardzo atrakcyjnym i innowacyjnym wnętrzu. Samochód został doceniony na świetne materiały wykończeniowe oraz futurystyczny design deski rozdzielczej. „To pomysłowy i przemyślany układ, który jest bardzo stylowy i odświeżająco ergonomiczny” – pisze Aldairion.

Być może Peugeot 508 będzie pierwszym modelem, który trafi na rynek amerykański, aczkolwiek w planach jest sprzedaż prawie całej europejskiej gamy, czyli modeli Peugeot 208, 308, 2008, 3008 oraz 5008 przy pomocy sieci lokalnych dealerów i w połączeniu ze sprzedażą online.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
MarcinAdamTomaszNowyKamis Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alex
Gość
Alex

Na instagramie ostatnio pod jedną z fotek P508 padło pytanie od Amerykanina – czy można sobie 508 ściągnąć.
Zarządca strony odpowiedział: nie ma potrzeby, niedługo u Was będziemy…

Lu
Gość
Lu

Ile dajecie lat peugeotowi w Ameryce?

Kamis
Gość
Kamis

O

Marcin
Gość
Marcin

Pod wzgledem wykonania, materialow oraz designu wygrywa ze wszystkom niemieckimi i japonskimi autami. Wg mnie przyjmie sie w stanach

Nowy
Gość
Nowy

najmniejsze auto w klasie, przy innych europejskich najmniejsze, a jedne z najdroższych, więc w usa się nie przyjmie bo tam większe są tańsze…

Tomasz
Gość
Tomasz

Mam mieszane odczucia na temat tego samochodu. Z jednej strony nie jest to limuzyna tylko bardziej kompakt z drugiej strony testowałem wersje GT 180 KM HDI i ten samochód nie jest zbyt dynamiczny. Obecnie od kilku lat mam Pegeota RCZ 163 HDI z 2015 roku. I mój samochód w porównaniu z 508 to rakieta… A przecież waga jest niewiele mniejsza od nowego 508… rozmiarowo te dwa samochody- jeżeli chodzi o wnętrze czy bagażnik też są zbliżone a miejsca z tyłu jest podobnie mało jak w moim RCZ. No więc do jakiego gatunku zaliczyć ten nowy 508 ? Znacznie mniejszy od… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

W sumie ciekawe jakie Peugeot może sobie poradzić w USA. Dużo zależy od samego podejścia konsumentów do downsizingowych silników, ale wydaje mi się że na ten moment trzebaby wrzucić coś mocniejszego i przede wszystkim większego, żeby klienci byli zainteresowani. Czas pokaże, ale to raczej ciężki rynek dla samochodów dostosowanych pod europejskie normy.