Nowy Peugeot e-208 – elektrykiem w świąteczną podróż

0 1 095

Ile kilometrów pokonujecie podczas Świąt Bożego Narodzenia? Czy zasięg elektrycznego Peugeot e-208 wystarczy?

Peugeot przekonuje, że podróż elektrycznym samochodem w święta jest jak najbardziej możliwa. Według badań francuskiej marki w Wielkiej Brytanii, aż 96% kierowców pokonuje trasę liczącą do 340 km, czyli mniej niż wynosi zasięg nowego modelu e-208 na jednym ładowaniu. Średnio jest to ok. 130 km. Najdalej, bo ok. 200 km jeżdżą w czasie świąt Londyńczycy, z kolei najmniejsze odległości (do 100 km) pokonują mieszkańcy Irlandii Północnej.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

A co jeśli świąteczny dystans jest większy? Badania Peugeota pokazują, że dwie trzecie kierowców zatrzymuje się podczas świątecznych podróży przynajmniej raz. W czasie tego postoju można więc podładować baterie. Korzystając z szybkiego ładowania napełnimy akumulator w 80% w czasie 30 minut.

„Boże Narodzenie to czas, kiedy wielu z nas wyruszy w drogę, aby zobaczyć swoich bliskich. Chociaż w najbliższych tygodniach wszyscy będziemy pokonywać duże odległości, nasze badania pokazują, że prawie każdy kierowca w Wielkiej Brytanii może odbyć świąteczną podróż w nowym elektrycznym Peugeot e-208. Kierowcy nie tylko zaoszczędziliby pieniądze, ale także znacznie ograniczyliby emisję” – powiedział David Peel, dyrektor zarządzający Peugeot UK.

Samochody elektryczne stanowią obecnie tylko 1,4% sprzedaży nowych samochodów osobowych w Wielkiej Brytanii, ale być może niedługo więcej kierowców przekona się do alternatywnego napędu. Jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że chętnie przesiadłaby się na samochód elektryczny w okresie świątecznym.

Teoretycznie jazda Peugeotem e-208 na Święta Bożego Narodzenia byłaby możliwa, ale w praktyce niekoniecznie. Model jest już wprawdzie dostępny na zamówienie w Wielkiej Brytanii, ale pierwsze dostawy rozpoczną się dopiero w styczniu 2020 roku, czyli już po świętach.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o