Nowy Peugeot Landtrek – jakich miał przodków o nadwoziu pick-up?

3 1 151

Peugeot zaprezentował niedawno swojego nowego pick-upa o nazwie Landtrek, ale funkcjonalny typ nadwozia, nie jest nowy w ofercie francuskiego producenta. Początki sięgają lat 30. ubiegłego wieku.

Najnowszym modelem Peugeota o nadwoziu pick-up jest Landtrek. Samochód powstał z myślą o rynku Afryki i Ameryki Łacińskiej. Inspiracją dla jego wyglądu zewnętrznego i wnętrza były takie modele jak 3008 oraz 508. Dzięki temu Landtrek prezentuje się świeżo i atrakcyjnie. W ofercie znajdą się wersje z pojedynczą i podwójną kabiną o ładowności do 1,2 tony. Jeśli cofniemy się nieco w czasie, to przypomnimy sobie, że w roku 2017 do gamy producenta na rynku afrykańskim dołączył Peugeot Pick-up. Samochód miał bardziej surową stylistykę od Landtreka i tradycyjny duży napis Peugeot na skrzyni ładunkowej, jako nawiązanie do poprzedników. Napęd pojazdu pochodził od 2,5 litrowego silnika Diesla o mocy 115  KM.Peugeot Pick-up

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

7 lat wcześniej Peugeot zaprezentował model Hoggar, który był przeznaczony na rynek brazylijski. Pojazd bazował na modelu 207 i dołączył do szerokiej oferty nadwozi tego modelu. Nazwa Hoggar wywodziła się od górskiego łańcucha na Saharze w Afryce i miała kojarzyć się mocą i wytrzymałością.

Pierwsze pick-upy Peugeota pojawiły się już w latach 30 ubiegłego wieku. W roku 1938 zaprezentowano 202 U. Dzięki wzmocnieniu podwozia samochód charakteryzował się ładownością 800 kg. Peugeot bardzo chwalił zarówno walory użytkowe, jak i komfort jazdy. „Kabina jest tak samo wygodna jak w samochodzie osobowym, a jej dostępność z każdej strony cieszy się uznaniem. Duża zadaszona platforma umożliwia transport większych ładunków” – głosiły materiały promocyjne Peugeota.

Po 202 U pojawiły się bardziej funkcjonalne wersje: 203, 403 i 404, ale z nazwą pick-up Peugeot czekał do roku 1979, kiedy zadebiutował następca 404 ze skrzynią ładunkową. 504 pick-up o ładowności 1.100 kg początkowo był oferowany w bardzo prostej specyfikacji a dopiero w późniejszych latach pojawiły się bogatsze wersje. W roku 1982 zadebiutowała także wersja z napędem 4×4 oferowana przez firmę Dangel.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
KoloGelendaJolu Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jolu
Gość
Jolu

Korzeni tego auta należy szukać w Chinach, a nie wśród modeli PSA.

Gelenda
Gość
Gelenda

Napiszcie kiedyś o Peugeocie P4. Choć to nie pikap, to jednak terenówka z historią.

Kolo
Gość
Kolo

Ależ to jest brzydkie. Porównajcie go z RAM.