Nowy tani sedan Renault LBA zadebiutuje w 2022 roku

3 4 922

Nowy sedan pod nazwą Renault LBA może wkrótce trafić na rynek indyjski. To pomysł marki na walkę z konkurencją i przejmowanie lukratywnego rynku niewielkich i niedrogich samochodów. Renault czerpie tu doświadczenia z produkcji i wprowadzania marki Dacia. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Klucz do sukcesu wydaje się bardzo prosty. Bierzemy sprawdzoną i zamortyzowaną technologię, projektujemy modne nadwozie, dodajemy sprawdzone i posiadane elementy wnętrza i oto jest nowy samochód. Nowy Renault LBA ma konkurować z takimi samochodami jak Maruti Suzuki Dzire, Hyundai Aura oraz Honda Amaze.

Nowe Renault LBA będzie eksportowane do Afryki, Ameryki Południowej oraz do południowo-wschodniej Azji, gdzie marka zaczyna być widoczna na drogach. Samochód ma zostać zaprezentowany w przyszłym roku a w salonach pojawi się w 2022.

Nowe Renault LBA będzie bazowało na platformie CMF-A, na której już dzisiaj powstaje niewielki MPV Triber. Architektura platformy została opracowana wspólnie przez Renault i Nissana, z naciskiem na uniwersalność i niskie koszty produkcji. Pod maską nowego Renault znajdzie się m.in. nowoczesny jednolitrowy silnik benzynowy o mocy 99 KM i 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Klienci będą mogli zamówić go zarówno z 5-biegową skrzynią manualną jak i skrzynią automatyczną.

źródło: Indian Car Blog

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
tpiapiacRadekM Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
M
Gość
M

Z tylu ladmy.
Z przodu Clio czyli syfonuda.

Radek
Gość
Radek

Taka sama syfonuda jak golf każdej generacji taki sam zero nowości DAS srauto.

tpiapiac
Gość
tpiapiac

Po co rozkręcasz kupoburzę… Nikt nawet nie wspomniał słowem o VW. Koncept jednym może się podobać, a innym nie. Jak się nie ma nic ciekawego do dodania, proponuję w ogóle się nie wychylać…