Nowy sportowy Peugeot 308 TCR ma aż 350 KM!

0 359

Nowy Peugeot 308 TCR jest gotowy do debiutu we Włoszech, zaplanowanego na 6 lipca na torze Adria. Samochód ma 350-konny silnik 1.6 PureTech, przygotowany przez specjalistów z Peugeot Sport.

Jest lekki, mocny i szybki. Nowy Peugeot 308 TCR to samochód przygotowany specjalnie na tory. Agresywna nadwozie ze spojlerem skrywa zmodyfikowaną jednostkę napędową PureTech, nad którą pracowali inżynierowe z Peugeot Sport. Całość zintegrowana jest z sekwencyjną skrzynią biegów. Waga tego auta to zaledwie 1.100 kilogramów.

Samochód posiada 18″ felgi oraz 370 mm hamulce. Całość bardzo dobrze współgra z napędem. Do tej pory wyprodukowano zaledwie siedem egzemplarzy wersji TCR firmy Peugeot 308, a rama z numerem „007” jest przeznaczona na rynek włoski.

W ramach promocji marki zatrudniono kierowcę wyścigowego, Massimo Arduini. Brał udział w Mistrzostwach Włoch Samochodów Turystycznych. Odnosił liczne zwycięstwa  Między innymi w 2016 roku wziął udział w rajdzie w Bolonii, gdzie zajął drugie miejsce z Citroenem C3 MAX, tracąc pierwsze miejsce za 0,03 sekundy. Od 2017 roku związany jest z Peugeot.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o