Nowy SUV Renault z napędem elektrycznym. Inspiracją model Morphoz

0 541

Firma Renault obiecała powiększenie swojej oferty o nowe modele elektryczne i nie zamierza poprzestać na miejskim Twingo Z.E. Już niedługo zadebiutuje pierwszy samochód oparty na nowej platformie CMF/EV. Inspiracją dla projektantów będzie model Morphoz.

Renault zachwyciło w tym roku koncepcją o nazwie Morphoz i jak to zwykle bywa w przypadku samochodów o niezwykłym designie, prototyp nie trafi do produkcji. Nie łudzimy się, że francuska marka da zielone światło pojazdowi, który zmienia swoją długość w zależności od naszych upodobań. Na pewno nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Renault Morphoz nie powstał jednak na marne. W modelu przemycono kilka elementów stylistycznych, które trafią do kolejnych produkcji Renault. Jednym z nich będzie kompaktowy SUV z napędem elektrycznym, który zobaczymy w katalogu w roku 2022. Zasięg pojazdu ma wynosić 550-600 km

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Nie będzie to jedyna nowość z napędem elektrycznym francuskiej marki. Zanim zobaczymy kompaktowego SUV-a, Renault wprowadzi do oferty mniejszy model, który wewnątrz firmy jest znany pod symbolem BCB. Będzie to miejski crossover, niewiele mniejszy od Captura, który powstanie na nowej platformie CMF/EV. Model trafi na rynek wiosną 2021 roku a produkcją zajmie się fabryka w Douai we Francji. Po raz pierwszy będziemy mieli okazję oglądać pojazd na żywo w październiku podczas salonu samochodowego w Paryżu. Morphoz posłuży projektantom Renault jako wzór przy kreśleniu sylwetki oraz linii reflektorów.

Źródło: Largus.fr

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o