O jeden sms za dużo – wjechał prosto w radiowóz

2 10

To mogła być zwykła stłuczka rozstrzygnięta poprzez porozumienie stron, ale przypadek chciał, że kierowca wjechał prosto w… policyjny radiowóz. Wysłał o jeden sms za dużo.

Jest wiele czynności, które są dla kierowcy zakazane. Należy do nich przede wszystkim spożywanie alkoholu oraz innych środków odurzających przed zajęciem miejsca za kierownicą, a także rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego i pisanie smsów w czasie jazdy. Wysyłanie wiadomości sprawia, że odrywany wzrok od drogi na cenne sekundy, co może doprowadzić do wypadku. Żandarmeria w Côtes-d’Armor we Francji postanowiła przypomnieć powyższe zasady zdjęciem zniszczonego Peugeot Partnera.

Kierowca nie dość, że jechał pod wpływem alkoholu, to jeszcze próbował pisać smsy. Pech a może właściwie szczęście, że nie zdarzyło się nic poważniejszego, sprawił że swoim pojazdem wjechał w radiowóz żandarmerii. Teraz z pewnością nie będzie korzystał z telefonu podczas prowadzenia samochodu a raczej w ogóle za kierownicę już nie wsiądzie.

Źródło: Gendarmerie des Côtes d’Armor

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Markpiotr zalewski Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr zalewski
Gość
piotr zalewski

to renault twingo?

Mark
Gość
Mark

Istotnie za Peugeotem stoi.