Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego

2 268

Jeśli interesujesz się motoryzacją w wydaniu mini serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Giełdę Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego, która odbędzie się 8 grudnia w Warszawie.

Jeśli pasjonujesz się motoryzacją nie tylko w wymiarach 1:1, ale także w pomniejszonej wersji, a wiem, że wśród naszych czytelników jest takich osób sporo, to nie możesz przegapić Ogólnopolskiej Giełdy Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego. Impreza, która odbędzie się 8 grudnia w Warszawie będzie znakomitą okazją do powiększenia swojej kolekcji, a także do sprzedaży lub wymiany ciekawych egzemplarzy. Giełda miniatur to również miejsce spotkań dawnych znajomych oraz możliwość zawarcia nowych kontaktów z branży modelarskiej, czy wymiany doświadczeń i poglądów z osobami o podobnych zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że nie zabraknie modeli naszych ulubionych marek: Citroen, Peugeot i Renault.

Giełda została ochrzczona imieniem prekursora modelarstwa w Polsce, Sławoja Gwiazdowskiego, który własnoręcznie wykonywał pojazdy w różnej skali na podstawie dokumentacji technicznej i rysunków. Jego kolekcja liczyła 13.000 egzemplarzy. Część zbiorów została przekazana do Muzeum Zabawek w Kielcach, pozostałe zostały sprzedane lub podarowane bliskim.

Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego odbędzie się w Neo Garage przy ul. Gierdziejewskiego 1 w Warszawie.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Krzysztof Gregorczykpawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

Mnie Mikołaj przyniesienie Fiata Mirafiori, który obok Citroenów był moim niespełnionym marzeniem motoryzacyjnym, nierealnym oczywiście, z wczesnego dzieciństwa. A na giełdę kiedyś jak przyjadę, to obym nie musiał spieniężyć Picasso by spiąć wydatki z przychodami

Krzysztof Gregorczyk
Editor

A ja wciąż nie mam czasu, żeby zrobić zdjęcia wszystkich swoich modeli, których zresztą kolekcja sukcesywnie się powiększa. Na razie jest ich trochę ponad 130 (same francuskie marki + Dacia). Ale kiedyś może wreszcie się zajmę tymi fotkami i powstanie obiecywany od dawna artykulik ;-)