Opel Corsa OPC – czy pikantna wersja modelu powróci?

0 256

Opel zaprezentował nową Corsę w wersji spalinowej, elektrycznej, a nawet jako elektryczny model rajdowy. Czy w bogatej ofercie niemieckiego producenta znajdzie się miejsce dla bardziej pikantnej wersji OPC? Według brytyjskich mediów jest na to duża szansa.

W obliczu rygorystycznych przepisów dotyczących emisji spalin, sportowe wersje pojazdów nie mają łatwo na rynku a producenci, w tym także marki należące do Grupy PSA inwestują w napędy elektryczne i hybrydowe. Pojawiły się obawy, że pod kierownictwem francuskiego koncernu, Opel porzuci bardziej emocjonującą wersję Corsy, ale według brytyjskiego portalu motoryzacyjnego Autocar niemiecki producent nie zamierza rezygnować z nowego konkurenta dla Forda Fiesty ST. Model na razie jest w zawieszeniu, póki co Opel skupi się raczej na promocji aktualnej gamy Corsy wraz z modelem elektrycznym, a także nowych modeli hybrydowych. Projekt nastawionej na osiągi Corsy zostanie zrealizowany w nadchodzących latach.

Nowy Opel Corsa OPC będzie dzielił platformę z kolejną generacją Peugeota 208 GTi. Wielką niewiadomą wciąż pozostaje rodzaj napędu oraz liczba KM, która trafi pod maski obu pojazdów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że samochody będą wspomagane silnikami elektrycznymi. Nie ma jeszcze dokładnej daty debiutu Corsy o zwiększonych osiągach, ale według Autocar nastąpi to najwcześniej w 2021 roku.

Źródło: Autocar

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o