Nowy Opel Grandland X Hybrid4 na zdjęciach rentgenowskich. Co kryje pod nadwoziem?

0 128

Odwiedzający targi motoryzacyjne we Frankfurcie będą mieli okazję „prześwietlić” premierowe modele Opla. Co kryje pod nadwoziem Corsa-e i Grandland X Hybrid4?

Opel stawia na elektryczność! Marka z błyskawicą w logo prezentuje swoje ambicje na 68. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, na którym światową premierę będą miały nowy Opel Corsa‑e oraz Grandland X Hybrid4. Niemiecka marka oferuje możliwość wirtualnego zajrzenia pod nadwozie z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Za pomocą specjalnych tabletów goście stoiska „OPELHAUS 120” (w hali 11.0) będą mogli „prześwietlić” Corsę‑e i Grandlanda X Hybrid4, aby obejrzeć ukryte pod panelami nadwozia rozwiązania techniczne. Producent stara się w ten sposób przybliżyć elektryczną mobilność jej potencjalnym użytkownikom.

Wirtualne doświadczenie: rentgenowski widok dla wszystkich

Nowy Opel Corsa‑e i Grandland X Hybrid4 skrywają pod nadwoziem technologię elektryczną. Ale gdzie dokładnie zlokalizowane są akumulatory i silniki elektryczne? Jak pracuje napęd na wszystkie koła w Grandlandzie X Hybrid4? Jak działa układ ładowania i jaki jest obieg energii? Goście stoiska mogą poznać odpowiedzi na te pytania, korzystając z tabletów wyposażonych w specjalną aplikację rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczy stanąć przez Corsą‑e lub Grandlandem X Hybrid4 i skierować obiektyw tabletu na pojazd. Wtedy na ekranie ukaże się to, co zazwyczaj jest ukryte pod nadwoziem. Stanie się ono przezroczyste, odsłaniając wirtualny widok na zespół napędowy i akumulatory z przodu i z tyłu pojazdu.

Ale to nie wszystko. Po kliknięciu przycisków na ekranie wyświetlone zostaną opisy najważniejszych rozwiązań technicznych. Kolejne kliknięcie uaktywni animację ilustrującą przepływ energii pomiędzy poszczególnymi elementami zespołu napędowego. Udostępniając tablety z funkcją rozszerzonej rzeczywistości, firma Opel umożliwia gościom targów wyjątkowo bliskie i indywidualne spotkanie ze zelektryfikowaną motoryzacją na przykładzie Corsy‑e i Grandlanda X Hybrid4.

Źródło: Opel Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o