Nowy Opel Grandland X z hybrydowym napędem Peugeot 3008

2 70

Opel Grandland X Hybrid4 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jest to trzeci po modelach DS 7 Crossback E-Tense i Peugeot 3008 Hybrid4 SUV z napędem hybrydowym.

Jako pierwszy do adaptacji nowego hybrydowego zespołu napędowego Grupy PSA, został wybrany DS 7 Crossback. Model w wersji E-Tense znajduje się już w ofercie we Francji a marka DS Automobiles zapowiada, że pierwsi klienci otrzymają zamówione egzemplarze jeszcze w tym roku. Kolejnymi hybrydowymi SUV-ami koncernu są Peugeot 3008 Hybrid4 oraz Opel Grandland X Hybrid4.

Pod maską pojazdu znajduje się turbodoładowany silnik 1.6 PureTech o mocy 200 KM, który został połączony z dwoma jednostkami elektrycznymi o mocy 109 KM. Napęd jest przekazywany za pomocą automatycznej skrzyni o 8 przełożeniach. Łączna moc wynosi 300 KM. Opel Grandland X Hybrid4 został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 13,2 kW. Ładowanie baterii trwa mniej niż 4 godziny, a z wykorzystaniem szybkiej ładowarki można skrócić ten czas o połowę. Część energii jest regenerowana podczas hamowania. Według wstępnych informacji średnie spalanie modelu ma wynosić 2,2 l/100 km.

Opel Grandland X Hybrid4 posiada cztery tryby jazdy: w pełni elektryczny, hybrydowy, sportowy oraz 4×4. W tym ostatnim trybie, tylną oś napędza jeden z silników elektrycznych. Bez udziału jednostki spalinowej samochód potrafi pokonać do 50 km.

Model trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale na pierwsze dostawy klienci mogą liczyć w roku 2020. Hybrydowa wersja SUV-a jest częścią procesu elektryfikacji oferty Opla. Do 2024 roku wszystkie pojazdy będą oferowane w wersjach elektrycznych lub hybrydowych, jednym z nich jest całkowicie elektryczny Opel Corsa.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Romanojohnyy__ Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
johnyy__
Gość
johnyy__

Myślałem, że C5 Aircross szybciej dostanie hybryde od Grandlanda X

Romano
Gość
Romano

Na szczęście PSA pomyślało o Oplu :)