Opel Mokka X electric 2020. Zobaczymy go za rok w Genewie?

2 100

Nowy elektryczny Opel Mokka X zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Przewidziana jest również wersja w pełni elektryczna. Elektryczna ofensywa PSA jest nieco spóźniona w stosunku do planu, ale od 2020 roku wszystkie marki, tj. Citroen, DS, Opel i Peugeot, będą miały szeroki wybór wersji elektrycznych – w większości modeli w gamie.

Nowy Opel Mokka X zostanie zbudowany na tej samej platformie, na której powstają DS3 Crossback E-Tense, Peugeot 208 oraz Peugeot 2008. Mokka X Electric razem z Oplem eCorsa będą stanowić podstawę zelektryfikowanej oferty koncernu. Według zapowiedzi producenta, auto nie będzie się różniło od wersji spalinowej.

W przyszłym roku wchodzą w życie przepisy, zmuszające producentów samochodów do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Z tego powodu w ofertach pojawi się bardzo dużo hybryd i samochodów elektrycznych. Co ciekawe, spodziewać się można promocji na auta z silnikiem diesla – wytwarzają one mniej dwutlenku węgla niż ich odpowiedniki benzynowe.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
ŁukaszMax Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Max
Gość
Max

Orientuje sie ktoś ile kosztuje jednorazowe „zatankowanie” samochodu elektrycznego? Wszyscy zachwycają sie elektrykami jakby jeździły za darmo, podczas gdy ciężko znalezc dane o koszcie ładowania. Pomijajac już niedogodności ze takie ładowanie trochę trwa, a auto spalinowe tankujemy w 2 minuty.

Łukasz
Gość
Łukasz

Okolo 7 zl za 100 km z domowej ladowarki. Oczywiście zależy od auta.