Opel powróci do Rosji?

0 6

Opel zakończył działalność na rosyjskim rynku w 2015 roku. Jednak jest to na tyle duży i ciekawy temat, że producent rozważa powrót. Sprawa stała się przedmiotem rozmów w ścisłym kierownictwie grupy PSA. Aktualnie trwają analizy ekonomiczne, badany jest również potencjał rynku. Powrót Opla do Rosji byłby okazją do zwiększenia udziałów w tamtejszym rynku. Obecnie sprzedawane są tutaj marki Citroen, DS oraz Peugeot.

Myślimy o powrocie marki Opel na rynek rosyjski. Teraz pracujemy nad możliwymi opcjami, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta” – mówił Alexey Volodin, dyrektor zarządzający marek Peugeot, Citroen i DS w Rosji. Projekt jest na etapie ożywionych dyskusji wewnątrz koncernu. Nie ma jednak żadnych wiążących decyzji. Wejście na rynek rosyjski oznaczałoby bowiem duże inwestycje a być może konieczność uruchomienia dodatkowej fabryki.

Koncern Opel opuścił rynek rosyjski w 2015 roku. W tym samym czasie produkcja w fabryce General Motors w St. Petersburgu została wstrzymana, a dwa lata później koncern całkowicie przeniosła markę do PSA.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o