Opel stawia na elektryczność, Corsa-e i co jeszcze?

0 604

Szef Opla, Michael Lohscheller, otworzył stoisko „OPELHAUS 120” na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA 2019 we Frankfurcie. Opel stawia na elektryczność — czego dowodem jest nowa Corsa-e. Jakie modele z napędem elektrycznym zobaczymy w przyszłości?

Dyrektor Lohscheller ogłosił zapowiedzi dotyczące elektrycznej ofensywy w segmencie lekkich pojazdów użytkowych oraz przedstawił światowe premiery marki. Nowy Opel Corsa, elektryczna Corsa‑e z napędem akumulatorowym oraz Corsa‑e Rally debiutują we Frankfurcie wraz z pierwszą hybrydą plug‑in Opla, czyli Grandlandem X Hybrid4 z napędem na wszystkie koła i układem silników o łącznej mocy do 221 kW (300 KM).

We Frankfurcie po raz pierwszy prezentowane również są nowy Opel Astra w wersji pięciodrzwiowej oraz kombi Sports Tourer. Jest to najwydajniejsza Astra w historii tego modelu, emitująca niespełna 100 gramów CO2 na kilometr przy wyjątkowo niskim współczynniku oporu aerodynamicznego 0,26. Kolejną premierą na niemieckich targach jest Opel Zafira Life z miejscami nawet dla dziewięciu osób, bogato wyposażony w innowacyjne technologie.

Michael Lohscheller podkreślił znaczenie elektrycznej ofensywy Opla: „Przez 120 lat produkcji samochodów Opel zawsze łączył niemiecką myśl techniczną z pasjonującym wzornictwem, udostępniając pionierskie technologie i innowacje szerokiej rzeszy użytkowników. To samo podejście dotyczy dziś elektrycznej mobilności — dlatego firma wybrała Corsę, swój najpopularniejszy model, aby dzięki niemu elektryczne samochody przestały być wreszcie rozwiązaniem wyłącznie niszowym”. Chodzi zresztą nie tylko o samochody do codziennego użytku, ale także o pojazdy wykorzystywane w sporcie motorowym, takie jak zupełnie nowa Corsa‑e Rally. Opel jest pierwszym producentem, który zaoferuje samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym prywatnym zespołom rajdowym począwszy od przyszłorocznej edycji ADAC Opel e‑Rally Cup.

Elektryfikacja obejmie modele Opel Combo Life, Combo Cargo, Zafira Life i Vivaro

W przyszłości elektryczny napęd otrzymają nie tylko modele osobowe, ale także lekkie pojazdy użytkowe. Dyrektor Lohscheller dodał: „Opel będzie trwale rentowny, globalny i elektryczny. Do 2024 roku wszystkie modele Opla będą dostępne w wersji zelektryfikowanej. Samochody z napędem elektrycznym będą miały szczególne znaczenie na ostatnim odcinku dostaw w strefach miejskich, gdzie będą wykorzystywane na przykład przez firmy świadczące usługi transportowe. Dlatego mam przyjemność ogłosić, że Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life zostaną zelektryfikowane już w 2021 roku. Elektryczna wersja Vivaro pojawi się w przyszłym roku”.

Kluczową rolę w dalszym rozwoju elektrycznej mobilności ma do spełnienia zwłaszcza Opel Zafira Life. Michael Lohscheller zapowiedział: „Opel ma wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu technologii ogniw paliwowych, dlatego zespół z Rüsselsheim został wyznaczony przez Groupe PSA na globalne centrum kompetencji w zakresie pojazdów zasilanych wodorem i ogniwam paliwowymi. Pierwsza generacja Zafiry była już wykorzystywana jako platforma technologiczna dla napędów HydroGen od 1 do 3. Kontynuujemy tę tradycję: Zafira Life będzie pierwszym modelem marki Opel z zespołem napędowym zasilanym ogniwami paliwowymi nowej generacji”.

Targi IAA we Frankfurcie potrwają do 22 września. Publiczność będzie mogła oglądać z bliska nowe samochody i rozwiązania codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00.

Informacja prasowa: Opel Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o