Opel: nowy SUV segmentu B z fabryki w Poissy we Francji

0 7

Grupa PSA zapowiedziała, że na linie montażowe fabryki w Poissy we Francji już wkrótce trafi nowy model „SUV-a segmentu B”. Samochód będzie oparty na tej samej platformie CMP, na której powstał DS 3 Crossback.

Fabryka Grupy PSA zlokalizowana w Poissy we Francji, jest pierwszym zakładem, któremu przypadła produkcja samochodów na nowej platformie CMP. Wszystko dzięki inwestycji koncernu oraz pracom modernizacyjnym zapoczątkowanym w 2016 roku. Pierwszym modelem opartym na nowej modułowej płycie podłogowej jest DS 3 Crossback. Dzięki zwiększeniu wydajności produkcyjnej, francuska fabryka będzie montowała inny model oparty na płycie CMP. Grupa PSA ogłosiła, że będzie to nowy „SUV segmentu B” marki Opel i Vauxhall.

Jaki to będzie model? Określenie „SUV segmentu B” może kojarzyć nam się z nową generacją modelu Mokka X lub pojazdem, który go zastąpi. Jedną z możliwości jest również nowy Opel Crossland X, aczkolwiek na to chyba jest jeszcze odrobinę za wcześnie ponieważ samochód trafił na rynek w 2017 roku.

Fabryka w Poissy zajmuje się obecnie produkcją modelu Peugeot 208 oraz DS 3, aczkolwiek już niedługo się to zmieni. Nowa generacja 208-ki zostanie przeniesiona na Słowację, z kolei DS 3 przestanie być montowany, gdy jego miejsce w gamie całkowicie zajmie DS 3 Crossback. Ogłoszenie nowego modelu marki Opel dla Poissy powinien zatem uspokoić pracowników zakładu.

„Pracownicy Poissy w tym roku z dumą wprowadzają najnowocześniejszy proces produkcyjny w naszej Grupie. Posiadanie dodatkowego pojazdu to wyraźne uznanie dla poprawy wyników i chciałbym podziękować wszystkim zespołom, które stworzyły warunki, aby tak się stało” – powiedział Frédéric Przybylski, który zarządza zakładem w Poissy. „To także wielka odpowiedzialność i dążymy do osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności i jakości dla zadowolenia naszych klientów”.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o