Opel wraca do Rosji z modelami Grandland X, Zafira Life i Vivaro

0 3

Opel jeszcze w tym roku powróci do Rosji, w ramach strategii PACE! koncernu PSA. Pierwszymi modelami, które trafią na tamtejszy rynek będą: Grandland X, Zafira Life i Vivaro.

Opel wycofał się z Rosji w 2015 roku ze względu na osłabienie rynku spowodowane m.in. spadkiem wartości rubla. Marka należała wówczas jeszcze do firmy General Motors. W roku 2017 została przejęta przez koncern PSA, do którego należą także Peugeot, Citroen i DS Automobiles. Jeszcze w tym roku niemiecka marka znów będzie dostępna w Rosji. W czwartym kwartale roku 2019 rozpocznie się sprzedaż trzech modeli: Opel Grandland X, który jest produkowany w fabryce w Eisenach w Niemczech, Zafira Life i Vivaro. W późniejszym czasie oferta zostanie rozszerzona o kolejne modele.

Początkowo partnerami Opla będzie od 15 do 20 dealerów zlokalizowanych w największych miastach w Rosji. W kolejnych latach, Opel zamierza podwoić liczbę swoich salonów.

„Rosja jest dużym, strategicznie ważnym i atrakcyjnym rynkiem z dużym potencjałem i jako niemiecka marka z długoletnią tradycją i doskonałą reputacją w kraju, skorzystamy z tego. Możliwość bezzwłocznego rozpoczęcia lokalnej produkcji jest najlepszym przykładem tego, jak ważne jest dla firmy Opel bycie częścią Grupy PSA” – powiedział prezes Opla Michael Lohscheller.

Powrót marki Opel do Rosji jest częścią strategii PACE !, która ma pomóc osiągnąć firmie rentowność. Celem planu jest wygenerowanie 10 proc. wolumenu sprzedaży Opla poza Europą do połowy 2020 roku. Aby osiągnąć założenie, marka wzmocni swoją obecność na rynkach eksportowych w Azji, Afryce i Ameryce Południowej i zostanie wprowadzona na ponad 20 nowych rynków eksportowych do 2022 roku.

Nowe inicjatywy Opla poza Europą objęły także dodanie nowych importerów w Maroku, Tunezji, Libanie i Republice Południowej Afryki, a w ubiegłym roku marka została wprowadzona na Ukrainę.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o