Opłata paliwowa wyższa w 2020 roku. O ile wzrosną ceny na stacjach?

3 607

Minister Infrastruktury poinformował o wzroście opłaty paliwowej w przyszłym roku. Czy mamy przygotować się na podwyżki na stacjach benzynowych?

Zgodnie z obwieszczeniem ministra infrastruktury opublikowanym w Monitorze Polskim od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa na benzynę, olej napędowy oraz gaz. Jakie będą stawki? W 2020 roku opłata za 1.000 litrów benzyn silnikowych oraz wyrobów powstałych ze zmieszania tych benzyn będzie wynosiła 138,49 zł zamiast 133,21 zł obowiązujących w roku bieżącym. Stawka za 1000 l olejów napędowych i wyrobów powstałych ze zmieszania tych olejów z biokomponentami oraz biokomponentów stanowiących samoistne paliwa zostanie podniesiona z 297,61 zł do 306,34 zł. Natomiast opłata za 1.000 kg gazów wzrośnie do ze 164,61 zł do 170,55 zł.

Informacja od razu może kojarzyć się ze wzrostem cen na stacjach benzynowych. Czy mamy przygotować się na podwyżki cen na stacjach? Według analityków wzrost opłaty paliwowej jest na tyle niewielki, że kierowcy nie odczują zmian w swoich portfelach. Zgodnie z informacją Business Insider Polska podwyżka nie przekroczy 1 grosza za litr.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
FioleKPiotrtexas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

Sąd ostatecznie uniewinnił celebrytę za potracenie pieszej na pasach. Pani nie dożyła wyroku, pewnie była by dumna z „wymiaru sprawiedliwości” ale mnie szlag trafia. Cholera jak to państwo może cokolwiek ode mnie teraz wymagać??!! Po takim wyroku można jeździć bez prawa jazdy i gwizdać na badania techniczne. Zginał człowiek i nic, to nie złe parkowanie czy jazda bez pasów za co mnie KAŻĄ!! DRAMAT, żygać się chce.

Piotr
Gość
Piotr

Ale że co? Mieli go skazać ponieważ jest celebrytą? Za jazdę pomimo zakazu prowadzenia został ukarany. Brak badań technicznych jest wykroczeniem formalnym, i nie waży na winie jeżeli samochód jest sprawny. Powołani biegli oznajmili, że nie są w stanie wskazać winnego.Sędzia jest zawodowym prawnikiem wydającym wyroki na podstawie dowodów, a nie jest trybunem ludowym skazującym po myśli komentarzy w necie.

FioleK
Gość
FioleK

Oba komentarze nie na temat! Jak komuś chce się wymiotować to proponuje udać się do toalety i potem po sobie posprzątać..