Ostatni Alpine A110 Premiere Edition wyjechał z Dieppe

0 8

Ostatni z pierwszych egzemplarzy Alpine A110 w końcu jest! Fabryka w Dieppe wyprodukowała 1955 pojazdów w wersji Premiere Edition

Alpine A110 Premiere Edition odbył swój publiczny debiut podczas salonu samochodowego w Genewie w 2017 roku. Francuska marka przewidziała produkcję zaledwie 1.955 egzemplarzy swojego coupe. Liczba nie była oczywiście przypadkowa, nawiązywała bowiem do roku powstania marki. Klienci wręcz oblegali listy zamówień, wystarczyły zaledwie trzy dni, aby wszystkie dostępne pojazdy w wersji Premiere Edition zostały zarezerwowane.

Zakup tak wyjątkowego pojazdu, jakim jest A110 wiąże się jednak z dłuższym czasem oczekiwania. Pierwsze dostawy rozpoczęły się w marcu 2018 roku, a ostatni Alpine A110 Premiere Edition zjechał z linii montażowej w Dieppe dopiero teraz. Francuska marka potrzebowała ponad półtora roku na montaż wszystkich egzemplarzy.

Pierwsza edycja A110 jest rozpoznawalna dzięki specyficznemu wykończeniu i bogatemu wyposażeniu, wraz z atrakcyjnym zestawem felg, znaczkami w barwie francuskiej flagi, a także wstawkom z włókna węglowego we wnętrzu pojazdu. Każdy z modeli jest numerowany.

Fabryka w Dieppe zajmie się teraz produkcją Alpine A110 w wersji Pure i Légende. Wszystkie pojazdy, zarówno premierowe, jak i seryjne są wyposażone w ten sam silnik 1.8 TCe, który generuje 252 KM mocy oraz 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 4.5 sekundy. Jazda Alpine A110 dostarcza mnóstwa emocji, co możecie przeczytać w naszym teście.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o