Oświadczenie RCI w sprawie kary nałożonej przez urząd ds. konkurencji we Włoszech

0 3

Włoski urząd ds. konkurencji (Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato, w skrócie AGCM) wszczął w 2017 r. dochodzenie w sprawie spółek sektora finansowego zaangażowanych w leasing samochodów i finansowania zakupów dla klientów. Celem dochodzenia było zweryfikowanie istnienia wszelkich zachowań sprzecznych z prawem konkurencji między przedsiębiorstwami finansowymi we włoskim leasingu motoryzacyjnym i na rynku finansowania.

RCI Bank (poprzednio Renault Crédit International) zapewnił AGCM pełną współpracę w całym okresie objętym dochodzeniem. W związku z decyzją podjętą przez AGCM w dniu 9 stycznia 2019 r. RCI Bank potwierdzają, że jest to spółka zależna, która została poinformowana o sankcjach AGCM i została ukarana grzywną w wysokości 125 mln euro. RCI Bank zawsze promował wolną konkurencję na rynku motoryzacyjnym w interesie konsumentów. Firma zawsze była skrupulatna w przestrzeganiu prawa. Dlatego RCI Bank Włochy zamierza odwołać się od decyzji AGCM do właściwego włoskiego sądu.

Grupa RCI  potwierdza swoje zobowiązanie do ścisłego przestrzegania przepisów dotyczących konkurencji i regularnie monitoruje właściwe wdrożenie procedur we wszystkich swoich spółkach zależnych.

RCI Bank SA, działający pod nazwą RCI Bank and Services i wcześniej znana jako Renault Crédit International, to międzynarodowa firma z siedzibą w Francji, specjalizująca się w finansowaniu, ubezpieczeniach i działaniach powiązanych z branżą motoryzacyjną dla marek grupy Renault (Renault, Renault Samsung Motors, Dacia, Lada) na całym świecie.  RCI Bank jest spółką całkowicie zależną od Renault.

źródło: RCI Bank Włochy

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o