Chat with us, powered by LiveChat

Oto jedyne w swoim rodzaju Renault Clio II… lotniskowiec

0 577

Przed nami Renault Clio II generacji, które może uchodzić za najdziwniejszą i najbardziej szaloną wersję modelu. Twórcy połączyli świat lądowy z morskim i powietrznym w jedynym w swoim rodzaju projekcie samochodu-lotniskowca.

Konkurs Renault Crazy Ride Game jest okazją do tego, by uwolnić twórcze emocje przy projektowaniu własnego samochodu. Drużyny mają jedno zadanie: stworzyć jak najbardziej szalony projekt na bazie wysłużonego modelu marki Renault. Koszt modyfikacji nie może przekroczyć 2000 euro. Tegoroczną edycję zmagań zwyciężył Renault Modus Operandi, czyli dwumiejscowa wyścigówka zbudowana na bazie miejskiego minivana, ale inne projekty również zasługują na uwagę. Jednym z nich jest Renault Clio II, który został zmieniony w lotniskowiec.

Trzeba przyznać, że jest pomysł jest niezwykle oryginalny. Ponadto jest to najprawdopodobniej jedyne Clio-lotniskowiec na świecie. Szalony pojazd 24 czerwca trafi na aukcję w okolicach Rennes we Francji. Nie będzie mógł jednak służyć ani do jazdy po drogach, ani do żeglugi po morzach. Lotniskowiec nie posiada homologacji, nie mówiąc już o zdolnościach pływania ;-)

Źródło: Interencheres

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o