Peugeot 2008 – milion egzemplarzy z fabryki w Mulhouse

0 6

Sukces modelu Peugeot 2008. Z fabryki w Mulhouse, we Francji wyjechał milionowy egzemplarz popularnego na rynku europejskim crossovera.

Crossover segmentu B to doskonały sposób na przyciągnięcie zainteresowania klientów, o czym przekonał się Peugeot wraz z wprowadzeniem do produkcji modelu 2008, który bardzo skutecznie podgryzał konkurencyjnego Renault Captura. Samochód, który trafił do produkcji w roku 2013, a trzy lata później przeszedł face lifting, przypadł do gustu przede wszystkim atrakcyjną stylistyką, zgrabnym nadwoziem oraz funkcjonalnym wnętrzem. Samochód znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się modeli we Francji w roku 2018.

Peugeot świętuje kolejny sukces modelu, a jest co świętować. W zakładzie Grupy PSA zlokalizowanym w Mulhouse we Francji wyprodukowano milionowy egzemplarz 2008. Claude Jung, która zakupiła wyjątkowy egzemplarz modelu, w środę odebrała kluczyki z rąk dyrektora generalnego marki Peugeot, Jean-Philippe’a Imparato. „Chciałam kupić samochód produkowany lokalnie” – skomentowała właścicielka nowego Peugeot 2008, mieszkanka Issenheim.

Zakład w Mulhouse, który produkuje model 2008 od roku 2013, zatrudnia 8.879 osób na stałe oraz 1.353 pracowników tymczasowych. Samochód produkowany jest również w Chinach i Brazylii. W roku 2020, Peugeot zaprezentuje następcę crossovera, ale nie będzie on już produkowany w Mulhouse.

Źródło: Laslace.fr

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o