Peugeot 3008 DKR Maxi zwycięża szósty etap rajdu Dakar

0 7

Sebastien Loeb, kierujący samochodem Peugeot 3008 DKR Maxi zwyciężył szósty etap rajdu Dakar. Wyprzedził o ponad dwie minuty kolejnego zawodnika. Dzięki temu zwycięstwu Loeb znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu. Przypomnijmy, że rajd ma miejsce w Peru, w Ameryce Południowej. Został tu przeniesiony po tym, jak sytuacja w Afryce zrobiła się zbyt niebezpieczna, by prowadzić tam zawody sportowe. 

Loeb jedzie na samochodzie Peugeot 3008 DKR Maxi, w zmodyfikowanej specyfikacji. Zmiany obejmowały między innymi przekonstruowanie zawieszenia. Dzisiejszy rajd oznaczał przede wszystkim rywalizację z Toyotą, którą prowadził Al-Attiyah. Przez długi czas kierowca ten znajdował się na czele stawki. Dopiero brak możliwości znalezienia drogi spowodował opóźnienie, które wykorzystał Loeb, który sam miał z kierunkiem jazdy również spory problem.

Na dzisiaj wygląda więc na to, że pomiędzy markami Toyota a Peugeot rozegra się pojedynek o zwycięstwo. Do końca rajdu zostały jeszcze 4 odcinki. Dzisiejszy miał ponad 500 kilometrów długości i był bardzo wyczerpujący dla zawodników.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o