Peugeot 3008 przeznaczony do zadań specjalnych

1 59

Nowy Peugeot 3008 został wybrany do zadań specjalnych we Włoszech. Dwa egzemplarze francuskiego SUV-a oddano do dyspozycji funkcjonariuszom Guardia di Finanza.

Włoska straż skarbowa otrzymała dwa nowe egzemplarze Peugeot 3008 w wersji GT. Pojazdy są napędzane 2-litrowym silnikiem Blue HDi 180, który współpracuje z automatyczna przekładnią EAT8. SUV-y zostaną wykorzystywane do zadań operacyjnych w Rzymie i Mediolanie.

Pojazdy zostały oznaczone barwami instytucji i otrzymały specjalne oświetlenie. Wyposażenie 3008 dla Guardia di Finanza różni się jednak nieznacznie od dostępnych w salonach Peugeota opcji dodatkowych. W pojazdach zamontowano m.in. uchwyt na broń, panel sterowania do zarządzania oświetleniem i systemami dźwiękowymi oraz dodatkową instalację elektryczną.

SUV-y posłużą do dwóch rodzajów zadań: kontroli ekonomicznej oraz utrzymania porządku publicznego i w zależności od przeznaczenia różnią się także wyposażeniem. Pierwszy z pojazdów otrzymał plastikowe biurko, a jego bagażnik dostosowano do transportu sprzętu operacyjnego. Drugi Peugeot 3008 posiada system zabezpieczający do przewozu hełmów i tarcz. Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się w Komendzie Głównej Guardia di Finanza w Rzymie.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
texas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

FORZA ITALIA, FORZA POLONIA.