Peugeot 309 GTi prawie jak nowy, tylko 131 mil przebiegu

1 27

Na aukcję wkrótce trafi wyjątkowy Peugeot 309 GTi. Samochód wygląda jakby właśnie wyjechał z fabryki. Ma piękne nadwozie, nieskazitelne wnętrze i na liczniku zaledwie 131 mil.

Peugeot 309 już sam w sobie jest niezbyt częstym widokiem, nie mówiąc już o wersji GTi, ale egzemplarz, który niedługo zostanie wystawiony na licytacji, jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Samochód został kupiony w brytyjskim salonie dealerskim, aczkolwiek właściciel często podróżował służbowo, w efekcie 309 GTi cały czas stał w garażu i taki stan utrzymywał się przez ponad 25 lat!

O znikomym użytkowaniu świadczy znakomity stan nadwozia, wnętrze, które wygląda jak nowe i przebieg zaledwie 131 mil, czyli ok. 210 km. Większy i mniej popularny brat 205 GTi, który trafi na aukcję, pochodzi z roku 1991 i jest napędzany jednostką 1.9 o mocy 127 KM.

Przeznaczony na sprzedaż Peugeot 309 GTi jest fazą drugą pojazdu, w której poprawiono tył, przyciemniono tylne światła i wprowadzono niewielkie zmiany w osłonie chłodnicy. Pojazd otrzymał także zaktualizowane wnętrze ponieważ wieloczęściowa deska rozdzielcza rozdzielcza, w pierwszej odsłonie pojazdu miała skłonność do skrzypienia, co spotkało się z mocną krytyką.

Samochód zostanie wystawiony na aukcji 26. lutego w Sandown Park Racecourse w Wielkiej Brytanii, a specjaliści szacują jego cenę pomiędzy 8.000 a 11.000 funtów (ok. 53 tys. zł).

Źródło: Barons Auctions

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Henio Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Henio
Gość
Henio

Na zdjęciu 126 mil. Skąd 131?