Peugeot 309 GTI z 1990 roku czy nowy Volkswagen Up GTI?

4 3 316

Brytyjski magazyn Top Gear stanął przed „trudnym” wyborem: jaki samochód jest lepszy: Peugeot 309 GTI z 1990 roku czy Volkswagen Up GTI z rocznika bieżącego? Dla nas nie ma żadnych wątpliwości…

Porównanie jest nieco nietypowe, ale wynika z tego, że na sprzedaż został wystawiony Peugeot 309 GTI za cenę prawie 13.000 funtów, czyli porównywalną z nowym Volkswagenem Up GTi. Francuska perełka jest w stanie prawie oryginalnym, obecny właściciel wprowadził modyfikacje jedynie w układzie wydechowym. Peugeot nie może pochwalić się brakiem km na liczniku tak, jak jego „rywal”, ale jak na prawie 30-letni samochód przebieg i tak jest niski. Na zegarze widnieje tylko 51.600 mil, czyli 83.000 km.

Egzemplarz wystawiony na sprzedaż w Wielkiej Brytanii to Peugeot 309 GTI 16, który korzysta z tej samej czterocylindrowej jednostki napędowej o pojemności 1.9 litra, którą napędzany jest Peugeot 405 Mi16. Silnik generuje moc 160 KM jest więc o 30 KM mocniejszy od standardowego 309 GTI. Model rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund i uzyskuje maksymalną prędkość 214 km/h.Peugeot 309 GTI

Unikatowy i dostarczający niewątpliwej przyjemności z jazdy Peugeot w kolorze Miami Blue staje w szranki z małym, pokracznym, miejskim Volkswagenem, którego napęd pochodzi od 3-cylindrowej jednostki o pojemności 1 litra. Moc wynosi jedynie 115 KM. Przewagą VW Up! GTI może być zerowy przebieg, gwarancja, czy nowe technologie na pokładzie, ale powiedzmy sobie szczerze: można znacznie lepiej wydać te 13.000 funtów. Na pytanie Top Gear: który model wybieracie, odpowiadamy: Peugeot 309 GTi oczywiście ;-)

Źródło: Top Gear, e-Bay

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
MichałGermaniecPolakAnchois Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anchois
Gość
Anchois

Pewnie samochodem jeździ jakiś chrześcijański pastor – ma CHR w rejestracji.

Polak
Gość
Polak

Porównanie wieśwagena z tym porządnym, wygodnym i niezawodnym autem, to jak porównanie hipopotama z ginmastyczką artystyczną.

Germaniec
Gość
Germaniec

Czytając artykuły dochodzę do wniosku, że zwolennicy tych aut muszą być strasznie zakompleksieni. Pokraczny VW….ale beka.

Michał
Gość
Michał

#zawszegratem