Peugeot 508 HYBRID, 508 SW HYBRID oraz 3008 HYBRID4 – polska gama i cenniki

1 1 401

Po wprowadzonym ostatnio nowym Peugeot e-208 (w 100% elektrycznym), marka Peugeot prezentuje w Polsce Peugeot 508 HYBRID, Peugeot 508 SW HYBRID oraz Peugeot 3008 HYBRID4 (z napędem na cztery koła). Nowe układy napędowe PLUG-IN HYBRID z silnikiem benzynowym proponowane w tych modelach wpisują się w filozofię marki, w myśl której klient ma możliwość wyboru układu napędowego pasującego do jego sposobu użytkowania samochodu. Nowa oferta jest uzupełnieniem istniejących napędów montowanych w Peugeot 3008 oraz nowych Peugeot 508 i 508 SW.

Elektryfikacja kolejnych modeli naszej marki potwierdza strategię Peugeot, w myśl której przyszłość motoryzacji nie musi być nudna. Chcemy, aby nasze samochody były ekologiczne, ale zarazem dawały jeszcze większą przyjemność z jazdy. Takie podejście pozwoli nam dotrzeć do klientów, którzy są otwarci na nowe technologie, a jednocześnie nie chcą stracić przyjemności prowadzenia swojego samochodu. Takich klientów jest w Polsce coraz więcej. Nasza oferta jest idealną odpowiedzią na ich oczekiwania – Paweł Gawryluk – dyrektor marki Peugeot w Polsce

Jazda samochodem Peugeot wzbogaca się o dwa nowe tryby jazdy, które zapewniają całkowicie nowy rodzaj doznań i jeszcze więcej przyjemności dzięki magicznemu efektowi zeroemisyjnego trybu elektrycznego, skuteczności napędu na cztery koła (HYBRID4), mocy trybu Sport i uniwersalności trybu HYBRID.

Zastosowane technologie są proste i intuicyjne. Zapewniają absolutną swobodę w użytkowaniu dzięki przystosowaniu do jazdy po mieście, jaki poza nim, a także po bezdrożach. Umożliwiają swobodę wyboru dzięki napędowi na dwa lub cztery koła, mocy 225 lub 300 KM i wersjom nadwozia hatchback, kombi lub SUV, a także swobodę korzystania z czterech dostępnych trybów jazdy.

Technologia PLUG-IN HYBRID

W układach napędowych PLUG-IN HYBRID zostało zastosowanych szereg zaawansowanych technologii. Współpracują one ze sobą w prosty i niezauważalny dla użytkownika sposób.

Spalinowy silnik benzynowy

Silnik 1.6 l PureTech został specjalnie przystosowany, m.in. poprzez dodanie dwufunkcyjnego alternatora-rozrusznika i wyposażenie w specjalny układ chłodzenia. Silnik ma moc 180 KM z napędem HYBRID i 200 KM w przypadku HYBRID4.

Nowa, automatyczna, elektrycznie sterowana skrzynia biegów

Silnik PureTech współpracuje z nową, automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów e-EAT8 (Electric Efficient Automatic Transmission), która jest specjalnie przeznaczona do napędów Peugeot PLUG-IN HYBRID.

Silnik elektryczny współpracujący ze skrzynią ma moc 110 KM/80 kW, przenoszoną na przednią oś.

Dla uzyskania optymalnego i niewyczuwalnego sposobu przełączania między napędem spalinowym a elektrycznym, sprzęgło hydrokinetyczne z wersji spalinowych zostało zastąpione mokrym sprzęgłem wielotarczowym. Efektem tych zmian jest wzrost momentu obrotowego o 60 Nm, a w konsekwencji skrócenie czasu reakcji układu.

Elektrycznie napędzana tylna oś

W wersjach HYBRID4 tylna oś z wielowahaczowym zawieszeniem jest wyposażona w falownik, silnik elektryczny o mocy 110 KM/80 kW i reduktor umożliwiający przeniesienie napędu na cztery koła. Rozwiązanie to nie spowodowało zmniejszenia miejsca w kabinie.

Litowo-jonowy akumulator trakcyjny

Wysokonapięciowy (300V), litowo-jonowy akumulator jest umiejscowiony pod drugim rzędem siedzeń zarówno w wersji HYBRID jak i HYBRID4.

Akumulator ma jedną z najwyższych oferowanych na rynku pojemności, która wynosi 11,8 kWh (HYBRID) lub 13,2 kWh (HYBRID4). Umożliwia pokonanie dystansu do 50 kilometrów według WLTP(2) (60 kilometrów zgodnie z normą NEDC(1)) w trybie w 100% elektrycznym.

Dla umożliwienia maksymalnego wykorzystania jazdy w trybie w 100% elektrycznym, trybem domyślnym jest tryb zeroemisyjny (ZEV). Włącza się za każdym razem, gdy akumulator jest odpowiednio naładowany. Jazda w trybie elektrycznym jest możliwa do prędkości 135 km/h, przy której następuje przełączenie na napęd spalinowy.

Przydatne funkcje, które zwiększają przyjemność jazdy

Nowa funkcja Brake

Kierowca może zdecydować o aktywowaniu jedynej w swoim rodzaju funkcji Brake, która umożliwia wyhamowanie samochodu bez użycia pedału hamulca. Funkcja wykorzystuje hamowanie silnikiem i umożliwia ponadto doładowywanie akumulatora trakcyjnego, na przykład podczas jazdy w dół. Chcąc włączyć tryb Brake w trybie Drive wystarczy jeden raz pociągnąć do tyłu dźwignię automatycznej skrzyni biegów Shift and Park by wire. Kolejne pociągnięcie dźwigni dezaktywuje funkcję.

Nowy układ hamulcowy z elektrycznym wspomaganiem

Dla zwiększenia zasięgu samochodu w trybie elektrycznym zastosowano układ hamulcowy i-Booster o wysokiej sprawności energetycznej. Odzyskuje on energię podczas hamowania lub zwalniania, bez użycia pedału hamulca (w wersjach spalinowych energia ta jest tracona). Układ i-Booster jest wyposażony w elektryczną pompę wspomagania w miejsce wspomagania podciśnieniowego stosowanego w wersjach spalinowych.

Nowa funkcja e-SAVE 

Przyjemność jazdy w trybie elektrycznym na życzenie jest możliwa dzięki funkcji e-SAVE. Umożliwia ona kierowcy przygotowanie się do planowej trasy poprzez zarezerwowanie odpowiedniego zasięgu (10 km, 20 km lub pełnej pojemności akumulatora). Funkcja jest łatwo dostępna z menu e-SAVE na ekranie dotykowym. Po zaprogramowaniu informacja jest wyświetlana na ekranie zespołu zegarów z podaniem zarezerwowanego zasięgu w kilometrach. Wystarczy wybrać pokrętłem tryb zeroemisyjny (ZEV), aby w odpowiednim momencie aktywować napęd elektryczny.

Łatwe i szybkie doładowanie akumulatora trakcyjnego

Pełne doładowanie odbywa się maksymalnie:
– w ciągu 8 godzin ze standardowego gniazda (ładowarka 3,3 kW, 8 A),
– w ciągu 4 godzin z gniazda przyspieszonego ładowania typu Green’up® (ładowarka 3,3 kW, 14 A),
– a nawet w niecałe 2 godziny w przypadku terminala typu Wallbox (ładowarka 6,6 kW dostępna w opcji, 32 A).

Świetlne wskaźniki umieszczone wokół gniazda ładowania umożliwiają łatwy i szybki odczyt stanu naładowania akumulatora. Po podłączeniu wtyczki zmieniające się kolory informują o postępie ładowania.

Pokrywa gniazda ładowania jest dyskretnie umiejscowiona na tylnym lewym błotniku (symetrycznie względem pokrywy wlewu paliwa). Przewód ładowania można z łatwością umieścić we wnęce pod podłogą bagażnika.

Intuicyjna jazda, która dostarcza więcej wyjątkowych doznań

Peugeot wykorzystuje swoje bogate technologiczne dziedzictwo i oferuje klientom tak samo intensywne i niepowtarzalne doznania z jazdy niezależnie od rodzaju napędu.

Najnowsze napędy hybrydowe Peugeot PLUG-IN HYBRID umożliwiają zupełnie nowy sposób korzystania z samochodu i dostarczają szeregu niespotykanych doznań, w szczególności dzięki nowym trybom jazdy.

Każdy tryb jazdy jest niepowtarzalny i dostarcza innego rodzaju wrażeń:
– idealnie cicha praca w 100% elektrycznym trybie ZEROEMISYJNYM,
– rewelacyjne osiągi z wykorzystaniem trybu SPORT zapewniającego całą dostępną moc,
– wszechstronność w trybie HYBRID,
– zwiększona skuteczność napędu w trybie 4WD (Peugeot 3008 HYBRID4),
– komfort w trybie COMFORT, który łączy wysoki moment obrotowy trybu HYBRID z komfortem elektronicznie sterowanego zawieszenia (NOWY Peugeot 508 HYBRID).

Wszystkie tryby umożliwiają, w zależności od poziomu naładowania akumulatora, jazdę z wykorzystaniem tylko napędu elektrycznego.

Pomimo technologicznej złożoności napędy HYBRID i HYBRID4 zapewniają ergonomiczne, łatwe i intuicyjne prowadzenie samochodu.

Elektryzująca jazda dzięki Peugeot i-Cockpit®

Jedno z flagowych rozwiązań wyróżniających markę, Peugeot i-Cockpit® zapewnia stymulującą i intuicyjną jazdę na co dzień. Dla lepszej kontroli nad samochodem i łatwości obsługi, wyposażono go w ekran dotykowy i cyfrowy zespół zegarów.

Cyfrowy zespół wirtualnych zegarów

Panel wirtualnych zegarów przeznaczony dla wersji hybrydowych wyświetla więcej informacji niż w wersjach z klasycznym układem napędowym. W polu widzenia kierowcy wyświetlają się informacje dotyczące trybu jazdy, zapasu energii, pozostałego dystansu możliwego do pokonania w trybie elektrycznym itd. Informacje można personalizować, tak aby dostosować je do własnych potrzeb.

Miernik zużycia mocy (powermeter) znajduje się w miejscu obrotomierza, po lewej stronie cyfrowego zespołu zegarów. Składa się z trzech łatwo rozpoznawalnych stref:
– strefa ECO odpowiada jeździe, która optymalizuje zużycie energii,
– strefa POWER odpowiada bardziej dynamicznemu stylowi jazdy, zapewniającemu maksymalne osiągi,
– strefa CHARGE informuje kierowcę o fazach odzyskiwania energii, podczas których następuje doładowywanie akumulatora, głównie w momentach zdjęcia nogi z pedału gazu.

Po obu stronach zespołu zegarów umieszczone są dwa wskaźniki: jeden dotyczy poziomu zapasu paliwa, drugi poziomu zapasu energii elektrycznej. Pod każdym z nich wyświetlany jest również pozostały zasięg, wyrażony w kilometrach.

Podczas ładowania, na zespole zegarów można w każdej chwili zobaczyć odzyskany zasięg w trybie elektrycznym (w kilometrach), poziom doładowania akumulatora (w procentach), prędkość ładowania akumulatora (w kilometrach jazdy w trybie elektrycznym) oraz pozostały czas ładowania potrzebny do pełnego naładowania akumulatora (w godzinach i/lub minutach).

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy zawiera dodatkowe menu przeznaczone dla wersji hybrydowych. Bezpośredni dostęp do menu zapewnia dodatkowy przycisk „toggle switch”. Zakres wyświetlanych informacji obejmuje:
– zakładkę „bilans energii” (informacje o stanie działania układu hybrydowego),
– zakładkę „statystyki zużycia” (dostarcza oddzielnych informacji dotyczących zużycia energii elektrycznej i zużycia paliwa),
– zakładkę „nawigacja”, która przedstawia dodatkowe informacje:
> wykaz punktów POI, obejmujący obok lokalizacji stacji benzynowych, również lokalizację terminali ładowania,
> zasięg samochodu w trybie elektrycznym,
> łączny zasięg samochodu w trybie elektrycznym i spalinowym.
– zakładkę „klimatyzacja” z funkcją wstępnej klimatyzacji elektrycznej, która umożliwia, w zależności od temperatury otoczenia, schłodzenie lub ogrzanie kabiny.

Usługi mobilne MyPeugeot

Dla maksymalnej swobody użytkowników, funkcjonalności aplikacji MyPeugeot również zostały zmienione. Obecnie umożliwia ona w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca zdalną aktywację ładowania akumulatora, śledzenie postępu i stanu jego naładowania, wstępne schłodzenie lub ogrzanie kabiny z odpowiednim wyprzedzeniem czy też zapoznanie się z danymi dotyczącymi zużycia energii elektrycznej i paliwa.

Peugeot 3008 GT HYBRID4 – wszędzie i o każdej porze

SUV Peugeot 3008, który charakteryzuje się niespotykaną dotąd w seryjnych modelach marki mocą, wkracza w nowy wymiar wraz z wprowadzeniem do oferty wersji HYBRID4. Ta ekskluzywna* wersja jest wyposażona w napęd na cztery koła i osiąga maksymalną moc 300 KM/220 kW. To najmocniejszy seryjny Peugeot w historii!

Taki efekt został uzyskany dzięki połączeniu silnika PureTech o mocy 200 KM/147 kW z dwoma silnikami elektrycznymi (jednym z przodu, drugim z tyłu, z których każdy ma moc 110 KM/80 kW).

Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5,9 s. Wynosząca 13,2 kWh pojemność akumulatora trakcyjnego umożliwia pokonanie w trybie w 100% elektrycznym dystansu między 56 a 59 kilometrów zgodnie z WLTP(2) (do 60 kilometrów według NEDC(1)).

Tryb 4WD pozwala zwiększyć skuteczność napędu na drogach o słabej nawierzchni i w trudnym terenie. W rezultacie, dzięki równomiernemu rozłożeniu mocy na cztery koła, samochód zachowuje doskonałą przyczepność na mokrych, błotnistych, zaśnieżonych i krętych drogach.

Peugeot 3008 HYBRID4 dysponuje zatem potężną mocą i napędem na cztery koła, a jednocześnie wyróżnia się jednym z najniższych na rynku poziomów emisji CO2, która wynosi poniżej 49 g/km w cyklu WLTP(2).

Nowe, wielowahaczowe tylne zawieszenie zapewnia pasażerom na tylnych siedzeniach wysoki komfort podróżowania. Jego wprowadzenie nie zmniejszyło przestronności kabiny, ani objętości bagażnika nad poziomem wykładziny.

Napęd HYBRID4 jest dostępny wyłącznie w wersji GT z unikatową tapicerką z Alcantary® w kolorze Szary Gréval z elementami ozdobnymi z prawdziwego, postarzanego drewna dębowego „Grey Oak”. Model dysponuje licznymi systemami wspomagania prowadzenia przejętymi z Peugeot 508, takimi jak adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go czy system utrzymywania środka pasa ruchu (LPA).

(1) Dane szacunkowe, podawane orientacyjnie i z zastrzeżeniem uzyskania homologacji.

(2) Podane wartości zostały uzyskane na podstawie protokołu WLTP. Od 1 września 2018 roku wszystkie nowe modele podlegają homologacji z wykorzystaniem światowej zharmonizowanej procedury badania samochodów lekkich (WLTP), będącej nową procedurą, umożliwiającą pomiar zużycia paliwa, emisji CO2 oraz zasięgu doładowywanych modeli hybrydowych. Procedura, z testami przeprowadzanymi w bardziej realistycznych warunkach, zastępuje w całości stosowany dotychczas nowy europejski cykl jazdy (NEDC). Zasięg mierzony zgodnie z procedurą WLTP dla modeli hybrydowych typu plug-in jest w wielu przypadkach mniejszy niż mierzony według procedury NEDC. Podane wartości zasięgu są wartościami średnimi dla samochodów w gamie. Wszystkie podane wartości mogą się zmieniać w zależności od poziomu wyposażenia, zainstalowanych opcji i rodzaju ogumienia.

Peugeot 508 i 508 SW HYBRID – radykalnie efektywne

Nowe modele Peugeot 508 HYBRID i 508 SW HYBRID są napędzane silnikiem PureTech 180 KM/132 kW w połączeniu z silnikiem elektrycznym 110 KM/80 kW. Ich łączna maksymalna moc, przenoszona na przednią oś, wynosi 225 KM/165 kW.

Układ napędowy HYBRID zastosowany w nowych modelach Peugeot 508 i 508 SW został dopracowany z myślą o dostarczeniu silniejszych doznań z jazdy. Pozwala zoptymalizować koszty użytkowania, dzięki bardzo wysokiej efektywności energetycznej, z emisją CO2 poniżej 49 g/km w cyklu WLTP(2).

Akumulator trakcyjny o pojemności 11,8 kWh umożliwia pokonanie w trybie w 100% elektrycznym dystansu do 40 kilometrów w cyklu WLTP(2) (50 kilometrów w cyklu NEDC(1)).

Umiejscowienie układu przeniesienia napędu nie pogorszyło parametrów użytkowych samochodu. Zachowano duże, przestronne wnętrze, a objętość bagażnika jest taka sama, jak w wersjach spalinowych (487 l w Peugeot 508 i 530 l w Peugeot 508 SW).

Oferta obejmuje trzy poziomy wyposażenia:
– Allure – najbardziej popularne wersje, świetnie wyposażone,
– GT Line – z ustawieniami, które zapewniają dynamiczną jazdę,
– GT – najwyższa wersja z unikatowym wystrojem, tapicerką z Alcantary® w kolorze Szary Gréval oferowaną w standardzie tylko w tej wersji.

 

Cennik Peugeot 508 HYBRID

Cennik Peugeot 508 SW HYBRID

Cennik Peugeot 3008 HYBRID

 

 

Peugeot

Marka oferuje swoim klientom unikalne doznania za kierownicą, bezkompromisową jakość i rasowy design, dzięki którym jazda każdym Peugeot staje się źródłem wyjątkowych emocji.

Peugeot działa w ponad 160 krajach i posiada sieć 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2018 roku marka sprzedała ponad 1.740.000 samochodów.

Peugeot to połączenie najwyższych standardów, precyzji, atrakcyjnego wyglądu i emocji. Jego ambicją jest zdobycie pozycji powszechnie dostępnej marki premium, obecnej na całym świecie.

 

Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Slawo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slawo
Gość
Slawo

Świetne rozwiązanie, ciekawa propozycja na 2020.