Nowy Peugeot 6008 – większy brat 5008 w przygotowaniu

6 5 792

Połączenie Grupy PSA z koncernem Fiat Chrysler Automobiles mogłoby przynieść ciekawe korzyści w postaci urozmaicenia oferty modelowej francuskich producentów. Według portalu motoryzacyjnego Caradisiac, jedną z nowości mógłby być Peugeot 6008, czyli większy od 5008 model SUV-a.

W ofercie marki Peugeot samochodów o nadwoziu SUV i crossover nie brakuje, ale wygląda na to, że do 2008, 3008 i 5008 już niedługo dołączą kolejne pojazdy. W roku 2021 ma pojawić się nowy miejski model, który zastąpi Peugeot 108 i zgodnie z nomenklaturą marki przyjmie nazwę 1008. W kolejnym roku doczekamy się SUV-a o nadwoziu zbliżonym do coupe oraz dużego modelu, który na masce będzie nosił numer 6008.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Nowy rodzinny samochód o długości ok. 4,8 m i rozstawie osi 2,86 m będzie oferował komfortowe wnętrze oraz przestrzeń dla maksymalnie 7 osób. Pojazd mógłby zadebiutować w 2023 roku, ale pierwszym i głównym rynkiem dla nowego SUV-a będą Chiny.

Podążając za ogłoszonym przez Grupę PSA planem elektryfikacji, Peugeot 6008 trafiłby do oferty jako hybryda typu plug-in, czyli z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka, podobnie jak w przypadku modelu 3008 Hybrid. Być może PSA pomyśli o zwiększeniu mocy pojazdu w stosunku do 3008 o przynajmniej 50 KM. Francuski magazyn wspomina także o debiucie całkowicie elektrycznej wersji pojazdu o zasięgu do 500 km na jednym ładowaniu.

Według Caradisiac, dzięki współpracy Grupy PSA z koncernem FCA, Peugeot mógłby wykorzystać do produkcji 6008 inną platformę niż w przypadku mniejszych braci. Portal proponuje tutaj na płytę podłogową Giorgio, która posłużyła jako baza dla modeli Giulia i Stelvio Alfy Romeo.

Źródło: Caradisiac

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
tpiapiacAlikKrisPsa funMarek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Kiedy się wreszcie skończy moda na to SUvoCrossoCOŚtam i wrócą normalne auta różnych segmentów …..

tpiapiac
Gość
tpiapiac

Raczej nie prędko, zważywszy na ogólnie panującą modę. Cóż… Nadzieja pozostaje w tym, że Renault nie wycofa się z sedanów i kombi (a przyszłość obu wersji nadwoziowych Talismana i Megane GC nie maluje się szczególnie kolorowo) oraz w przyszłym Citroenie C6. Osobiście, wolałbym, by na rynku w jakiejś (niech będzie nawet, że w nowoczesnej) formie pozostanie Espace, bo jest to, skądinąd, pewien klasowy wyznacznik komfortowego auta dla rodziny, a niestety z obecnymi słupkami sprzedaży, Renault może zdecydować o zakończeniu jego produkcji i skupić się na bardziej dochodowych segmentach. Niemniej, jeśli C6 zawita na rynku, zapewne także będzie crossoverem (nie mówię,… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Światła jak ze starego 508, sprzed liftu, czyli… niezbyt… :(

Psa fun
Gość
Psa fun

Oby ta fuzja z fiatem wyszła na plus dla PSA z Niemcami nie wyszło…. Francuzi róbcie sami auta to wam wychodzi najlepiej

Kris
Gość
Kris

Audi Q8 ?? :)

Alik
Gość
Alik

Brzydki jak noc.