Peugeot e-Expert – nowy elektryczny model, kuzyn Citroena e-Jumpy

0 706

Marki Citroen i Opel zapowiedziały już swoje elektryczne modele dostawcze, przyszła zatem kolej na kuzyna spod znaku lwa. W przyszłym roku zadebiutuje Peugeot e-Expert.

Francuski producent zobowiązał się do elektryfikacji całej swojej gamy pojazdów dostawczych do roku 2021. W drugiej połowie 2020 roku zadebiutuje model e-Expert, który dołączy do Boxera Electric. W planach jest także Peugeot e-Partner.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Peugeot e-Expert powstanie na platformie EMP2, która jest dostosowana do różnych wersji napędowych, zarówno silników benzynowych, wysokoprężnych, jak i elektrycznych. Na tej samej płycie podłogowej powstaną bliźniacze modele Grupy PSA: Citroen e-Jumpy oraz Opel Vivaro-e, które również zadebiutują na rynku w przyszłym roku.

Model e-Expert będzie oferowany w dwóch wersjach: z akumulatorami o pojemności 50 oraz 70 kWh, które pozwolą na pokonanie odpowiednio do 200 lub 300 km zgodnie z cyklem WLTP. Według Peugeota większość firm i tak nie potrzebuje większego zasięgu.

„Większość profesjonalistów pokonuje każdego dnia mniej niż 300 km, dlatego wprowadzenie na rynek elektrycznej wersji Peugeot Expert wydawała się oczywista. Fakt ten jest wzmacniany przez coraz częstsze ograniczenia dostępu do centrów. Niektóre miasta pozwalają na wjazd tylko pojazdom w 100% elektrycznym” – napisał Peugeot w komunikacie prasowym.

Producent spod znaku lwa jest w trakcie elektryfikacji także osobowych pojazdów, zaprezentowano już modele e-208, e-2008 oraz hybrydowe wersje 3008 i 508.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o