Peugeot e-Legend Concept – najpiękniejszy koncept ostatnich lat

2 1 242

Peugeot e-Legend Concept jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych samochodów koncepcyjnych spod znaku lwa. Prototyp, który połączył miłośników francuskiej marki wciąż zachwyca i robi ogromne wrażenie na żywo.

Peugeot e-Legend Concept zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2018 roku. Samochód nawiązuje nadwoziem do klasycznego modelu 504 i jednocześnie zachwyca nowoczesnymi technologiami. Po premierze modelu fani Peugeota chcieli jednego: wprowadzenia e-Legend do produkcji. Powstała nawet internetowa petycja skierowana do producenta w tej sprawie, pod którą podpisało się już prawie 60.000 osób. Szefowie Peugeota wciąż są jednak nieugięci i przekonują, że seryjna wersja futurystycznego projektu jest po prostu zbyt droga przez co nieosiągalna. Według Peugeota wprowadzenie e-Legend na linie montażowe wiązałby się z kosztem 250 mln euro.

Peugeot e-Legend Concept jest całkowicie elektryczny i posiada możliwość jazdy autonomicznej poziomu 4. Gdy oddajemy stery pojazdowi, kierownica chowa się pod deską rozdzielczą, aby zapewnić większą przestrzeń w kabinie. Podczas jazdy można skupić się na przykład na oglądaniu filmu na 49-calowym ekranie. Jeśli pasażerowie preferują inny rodzaj kina, przewidziano dwa dodatkowe wyświetlacze. Wnętrze ma minimalistyczny charakter, a wszystkie funkcje są obsługiwane za pomocą ekranu lub panelu dotykowego. Zamiast tradycyjnych lusterek koncept posiada kamery.

Aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h Peugeot e-Legend potrzebuje tylko 4 sekundy. Model dysponuje mocą 462 KM i maksymalnym momentem obrotowym 800 Nm. W samochodzie znajduje się akumulator o pojemności 100 kWh, dzięki któremu na jednym ładowaniu e-Legend potrafi pokonać do 600 km.

Jonathan Burn, dziennikarz brytyjskiego Auto Express miał okazję przyjrzeć się z bliska koncepcyjnemu modelowi i zasiąść wewnątrz pojazdu. Model robi ogromne wrażenie.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
MarekAndrzej1 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej1
Gość
Andrzej1

Takich konceptów to każda marka ma pełno niczym się nie wyróżnia. Od dziesiątek lat Renault, VW, Audi, Mercedesy i tak można wymieniać bez końca robią to samo. Nie został wprowadzony do produkcji? Kto kupi coś co istnieje tylko na 5 minutowym filmie.

Marek
Gość
Marek

Oj dokładnie to tylko koncpet. Nic nie ma w nim ciekawego