Peugeot jednak był na targach we Frankfurcie? Nowy e-208 nagrodzony

6 886

Peugeot nie wystawił wprawdzie żadnego modelu na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, ale przedstawiciele francuskiej marki przybyli na IAA 2019, aby odebrać nagrodę dla nowego modelu e-208.

Nowy Peugeot e-208 został wyróżniony dwiema nagrodami będącymi wynikiem głosowania czytelników magazynu Vision Mobility. Francuski model zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Best of Mobility” oraz trzecie w kategorii „Electric Cars Economy”. Steffen Raschig, dyrektor zarządzający Peugeot Germany, odebrał nagrodę 11 września podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

„Chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom VISION Mobility, którzy głosowali za naszym nowym Peugeot e-208. Kiedy model będzie dostępny u naszych dealerów na początku przyszłego roku, zapraszam wszystkich zainteresowanych, aby sami przekonali się o zaletach modelu” – powiedział Steffen Raschig, dyrektor zarządzający niemieckiego oddziału Peugeota.Peugeot e-208

Nowy Peugeot e-208 charakteryzuje się atrakcyjnym, sportowym designem, który tylko niewielkimi szczegółami różni się od spalinowego brata bliźniaka. Na przykład elementy w kolorze nadwozia zdobią osłonę chłodnicy pojazdu. W wersji z dieslem i benzyną są chromowane.

Elektryczny 208 został wyposażony w zestaw wskaźników 3D, który dynamicznie reaguje na sytuacje podczas jazdy i pokazuje kierowcy ważne informacje w zasięgu pola widzenia, co skraca czas reakcji o ok. pół sekundy.

Nowy Peugeot e-208 jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego o mocy 100 kW (136 KM), który czerpie energię z akumulatora o pojemności 50 kWh. W ciągu 30 minut można naładować baterię w 80%. Elektryczna 208-ka potrafi pokonać na jednym ładowaniu do 340 kilometrów zgodnie z cyklem WLTP.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
PrawdaSlawoKrzysztof GregorczykPrawdaGgg Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
South-PL
Gość
South-PL

To ci kuriozum… auto którego nie ma w sprzedaży dostaje nagrodę Best of Mobility oraz Electric Cars Economy :) Ciekawe kto z głosujących chociaż siedział e-208 (nie wymagam żeby jechał :) )

Ggg
Gość
Ggg

Nie ma cennika, a można w ciemno zamawiać, to jest właśnie Polska….

Prawda
Gość
Prawda

jak to z innymi modelami PSA już było….nagrody, jak puchary do postawienia na półkę w pokoju młodego sportowca amatora. Kolejne trofea, a wyniki sprzedaży w czarnej d… . ID.3 już dominuje na rynku.

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Gdzie dominuje? Nawet motogazetki piszą, że „podobno” ma 30.000 zamówień. Ciekawe, ile od dealerów… Zanim osiągnie faktyczną sprzedaż Zoe i Leafa, to minie sporo czasu.

Prawda
Gość
Prawda

Jeżeli auto jest o segment większe od e208 oraz ma niemal dwukrotnie większy zasięg przy (być może) zbliżonej lub niższej cenie to szanowny Panie, nie muszą aut zamawiać dealerzy. Niektórych modeli PSA nie chcą tymczasem nawet dealerzy (chyba, że obligatoryjnie muszą – jak kiedyś zrobił np fiat z Multiplą – miał w jednym miesiącu ponad 100 szt sprzedanych w PL).

Slawo
Gość
Slawo

ID.3 to wydmuszka, jak zwykle narobili tylko szumu, auto kiepsko wykończone, nie ma startu do konkurencji.