Chat with us, powered by LiveChat

Peugeot na i-Mobility: przyjazne dla środowiska technologie na przyszłość

2 16

Jutro w Stuttgarcie rozpoczynają się targi i-Mobility. Potrwają do końca bieżącego tygodnia, czyli do 28.IV.2019. To impreza poświęcona przede wszystkim inteligentnej mobilności i przyszłości motoryzacji. Na tych targach Peugeot zaprezentuje całkowicie elektrycznego Peugeota e-208 oraz hybrydową wersję modelu Peugeot 3008 HYbrid4 typu plug-in. Ekspozycja Peugeota zlokalizowana będzie na stoisku H6C12 w hali 6.

Oba modele, które Peugeot pokaże podczas tegorocznego i-Mobility, trafią na rynek pod koniec bieżącego roku.

Wraz z nowym Peugeot 208 wdrażamy naszą nową strategię elastyczności. Nasi klienci dobierają model i odpowiedni napęd do swojego stylu życia. Może to być silnik benzynowy, wysokoprężny, a teraz także silnik elektryczny. Peugeot e-208 dowodzi, że e-mobilność zaczyna się już dziś. Również w segmencie SUV kontynuujemy dążenie do zrównoważonej mobilności: Peugeot 3008 jest wyposażony w napęd na cztery koła i jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię hybrydową” – mówi Steffen Raschig, dyrektor zarządzający Peugeot Germany.

Podczas i-Mobility 2019 marka sygnowana kroczącym lwem prezentuje całkowicie elektryczny samochód Peugeot e-208. Jego uderzający wygląd zewnętrzny inspirowany jest limuzyną coupe Peugeot 508, odzwierciedlając tym samym wyższą pozycję marki. Wnętrze Peugeota e-208 imponuje Peugeot 3D-i-Cockpitem® najnowszej generacji. Dzięki temu kierowca ma wszystkie ważne informacje w swoim naturalnym polu widzenia. Liczne, czasami opcjonalne systemy wspomagania kierowcy, takie jak w pełni automatyczna pomoc w parkowaniu, aktywny system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu lub urządzenie ostrzegające przed zmęczeniem, zapewniają przyjemną i bezpieczną podróż.

Nowy Peugeot e-208 napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM). Samochód zgodnie z normą WLTP powinien pokonać na jednym ładowaniu dystans 340 km. Silnik rozwija maksymalny moment obrotowy o wartości 260 Nm przy zerowej emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu pasażerowie mogą podróżować cicho i bez wibracji.

Oprócz tego miejskiego samochodu w Niemczech zadebiutuje zelektryfikowana wersja Peugeota 3008: SUV Peugeot 3008 HYbrid4. Ten samochód z napędem na wszystkie koła i napędem hybrydowym czuje się jak w domu w deszczu, błocie pośniegowym i śniegu, a także na krętych drogach – i wszystko to przy niskiej emisji dwutlenku węgla. Peugeot 3008 HYbrid4 wyróżnia się również wyrazistym  wyglądem i przestronnym wnętrzem, w którym zmieści się cała rodzina. Najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, takie jak tempomat ACC lub wspomaganie nagłego hamowania, zapewniają bezpieczną jazdę.

Dzięki silnikowi PureTech i dwóm silnikom elektrycznym zainstalowanym na przedniej i tylnej osi, Peugeot 3008 HYbrid4 ma moc całkowitą 220 kW (300 KM). Kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i może wyłącznie na napędzie elektrycznym pokonać do 50 kilometrów (zgodnie z normą WLTP).

O i-Mobility

Targi i-Mobility to wystawa inteligentnej mobilności, która odbywa się co roku w Stuttgarcie. Jest platformą dla alternatywnych napędów, takich jak napędy wyłącznie elektryczne lub różne silniki hybrydowe. Ponadto i-Mobility dostarcza informacji o technologiach przyszłości i sprawia, że ​​stają one bardzo namacalne dzięki możliwościom współdzielenia jazdy. Na przykład do jazdy próbnej dostępne są różne pojazdy: e-rowery, e-hulajnogi i inne nowoczesne jednoślady.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
KrzysztofGość Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

Peugeot robi ostatnio bardzo ładne samochody. Tylko szkoda że tak awaryjne… 1.2 I 1.6 niestety nie wyszły im te silniki. Ewentualnie tylko hdi Ale to diesel.