Polski debiut Dostawczaka Roku. Peugeot Partner Van na Fleet Market 2018

0 66

Peugeot Partner Van, czyli Samochód Dostawczy Roku 2019 zadebiutował podczas tegorocznych targów flotowych Fleet Market 2018. Co zmieniło się w stosunku do poprzednika i ile kosztuje nowy model spod znaku lwa w Polsce?

W tym roku do oferty Peugeota trafił nowy Partner Van, czyli dostawczy odpowiednik modelu Rifter. Samochód odbył swój publiczny debiut w Polsce podczas targów Fleet Market 2018. Pojazd otrzymał nowoczesny wygląd, który nawiązuje do popularnych SUV-ów 3008 i 5008, a także nowe wykończenie i wyposażenie. Partner zdążył nawet zdobyć sympatię dziennikarzy, którzy przyznali modelowi tytuł Pojazdu Dostawczego Roku 2019. Peugeot został wyróżniony za praktyczne wnętrze oraz nowoczesne rozwiązania.

Peugeot Partner Van jest pierwszym modelem dostawczym, w którym wykorzystano i-Cockpit, dzięki któremu jazda oraz obsługa wszystkich funkcji jest przyjemniejsza. Na pokładzie nie zabrakło wygodnych foteli, czytelnych zegarów, niewielkiej, dobrze leżącej w dłoniach kierownicy oraz 8-calowego ekranu dotykowego o intuicyjnej obsłudze. Kierowca może korzystać z licznych schowków, które łącznie mają pojemność 113 litrów.

Peugeot Partner Van jest oferowany w dwóch wersjach długości: Standard oraz Long. Krótszy Partner mierzy 4,4 m długości i dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności od 3,30 m3 do 3,80 m3. Wariant Long jest o 35 cm dłuższy. Na transportowane materiały przeznaczono w zależności od wariantu od 3,90 m3 do 4,40 m3 .

Peugeot Partner Van w wersji Standard z jednostką BlueHDi 75 kosztuje w polskich salonach 56.600 zł netto. Cena dłuższej wersji z silnikiem BlueHDi 100 rozpoczyna się od 72.900 zł. W ofercie znajdziemy również dedykowane do różnych zadań wersje Asphalt i Grip. Pierwsza z nich jest przeznaczona przede wszystkim do pokonywania długich dystansów. Producent przyłożył większą uwagę do komfortu kierowcy. Druga wersja została wyposażona w dodatki zapewniające wygodniejsze i bezpieczniejsze użytkowanie pojazdu na trudniejszej nawierzchni, m.in. w system Grip Control.

Obok nowego Partnera, na stoisku marki Peugeot podziwialiśmy nowe 508 w wersji GT, Riftera oraz pojazdy o podwyższonym zawieszeniu: 2008, 3008 i 5008. Miłośnicy emocji mieli okazję przyjrzeć się modelowi 308 GTI.

 

Małgorzata Kozikowska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o