Peugeot przyspiesza plany powrotu do USA

2 28

Prezes Peugeot, Carlos Tavares, powiedział, że francuski producent samochodów przyspiesza swój plan powrotu na rynek amerykański po prawie trzydziestoletniej nieobecności i planuje zaoferować amerykańskim kierowcom pełne portfolio samochodów. To zaskakująca zmiana, bo do niedawna mówiono wyłącznie o wejściu kilku wybranych propozycji.

Plan przyspieszenia powrotu Peugeot do Stanów Zjednoczonych pojawił się po tym, jak Fiat Chrysler Automobiles NV odrzucił propozycję, aby zbadać możliwość stworzenia sojuszu pomiędzy PSA i FCA. Taka umowa dałaby wiele korzyści obu partnerom. Jednak wobec odrzucenia takiej możliwości, Peugeot przyspiesza.

Premiera samochodów w USA może zacząć się już za trzy lata a więc dwa razy szybciej niż dotąd planowano. Na amerykańskim rynku zadebiutują więc takie modele jak nowy Peugeot 208, Peugeot 308, Peugeot 2008 Peugeot 3008, Peugeot 5008 i oczywiście nowy Peugeot 508. Oprócz tego oferowane będą samochody dostawcze.

Chcemy być graczem długoterminowym i zostać tu na dobre” – powiedział szef francuskiego  koncernu.

Plan Tavaresa, by ponownie wejść na rynek amerykański, niesie jednak za sobą spore ryzyko. Rynek jest tam zdominowany przez ciężarówki i duże SUV-y, których Peugeot po prostu nie ma.  Amerykański rynek motoryzacyjny jest też przedmiotem ostrej rywalizacji. Dobrze znane światowe marki, takie jak Ford Motor, General Motors, Toyota, Nissan, i Volkswagen, rywalizują o klientów.

Grupa PSA ma 18% rynku europejskiego, a konkurenci w Europie są tacy sami jak w USA” – powiedział Tavares, dodając, że „zajmie to wiele lat, zanim będziemy mieli udział w rynku”.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
AndrzejRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Bardzo ambitne plany przedstawia pan Tavares. Zobaczymy jak spełnią się w realnym świecie w USA (chyba jeden z najbardziej wymagających i konkurencyjnych rynków samochodowych w świecie). Należy życzyć powodzenia, ale czy przypadkiem nie jest to typowa „ucieczka do przodu” z nowymi inicjatywami, które może sprawdzą się albo i nie, ale tym będą martwić się najprawdopodobniej następcy. Portofolio Peugeota jest obszerne, ale czy te samochody i z tymi silnikami znajdą uznanie u nabywców w USA to pytanie pozostaje otwarte?

Andrzej
Gość
Andrzej

Nie zostaną. W USA 2.0 to się gamę silników ewentualnie zaczyna a nie kończy.
Klienci też nie są całkiem tacy sami: dużo mniej miejskich autek, dużo więcej 4×4, szczególnie pickupów.
Fiat w USA ma się świetnie ale dzięki Jeep, Chrysler i Dogde a nie 500…