Peugeot, Renault czy Citroen? Która marka jest najpopularniejsza we Francji?

4 12 802

Tygodnik Le Journal du Dimanche opublikował listę 50 najbardziej szanowanych marek francuskich. W ścisłej czołówce znajdziemy dwóch producentów samochodów: Peugeot i Renault. Na czwartym miejscu uplasował się Citroen.

Ranking uznania marek francuskich tygodnika Le Journal du Dimanche opiera się na wynikach ankiety, w której ponad 3.000 osób typowało najlepsze firmy na podstawie kryteriów takich jak: innowacja, wpływ na środowisko i wizerunek Francji, czy wkład w codzienne życie Francuzów. Zwycięzcą zestawienia została sieć marketów z akcesoriami sportowymi Decathlon, która uzyskała wynik 11,67 na 20 możliwych punktów. Zaraz za Decathlonem znajdziemy markę Peugeot, która tym samym została francuską firmą motoryzacyjną o najlepszej reputacji. Na kolejnych miejscach uplasowały się marki: Renault z rezultatem 11,33 pkt oraz Citroen z wynikiem 11,15 pkt.

Najbardziej znaczące firmy według rankingu Le Journal du Dimanche to te, które tworzą wiele miejsc pracy we Francji i poprawiają codzienne życie obywateli tego kraju co może tłumaczyć popularność producentów samochodów. Peugeot, Renault i Citroen sprzedają łącznie ok. połowy wszystkich pojazdów nad Sekwaną.

Peugeot jest jedynym producentem, który znalazł się na pierwszym miejscu pod względem wpływu na francuską gospodarkę wyprzedzając Airbusa. Firma spod znaku lwa jest również postrzegana jako najbardziej innowacyjna, w czym pokonuje Decathlon.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
KapselKoloAndrzejArtur Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Wiemy wszyscy że to jest Peugeot…

Andrzej
Gość
Andrzej

Czy samochody Peugeota są solidniejsze od Renault ?

Kolo
Gość
Kolo

Zdecydowanie, Peugeot i Citroen to niezawodne samochody, szczególnie diesle HDi, bodaj najlepsze współczesne silniki.

Kapsel
Gość
Kapsel

Peugeot ma problem z jakością spasowania po za tym to super auta w niskiej cenie.