Peugeot z nowym hybrydowym hipersamochodem w 2022 roku

2 1 086

Peugeot oficjalnie poinformował o nawiązaniu współpracy z zespołem Rebellion. Francuska marka wystawi w wyścigach długodystansowych oraz 24-godzinnym wyścigu Le-Mans nowy hipersamochód z napędem hybrydowym.

Sportowy dział Peugeot już w ubiegłym miesiącu informował o planowanym starcie w wyścigach długodystansowych. W sezonie rozpoczynającym się w 2022 roku zostanie wystawiony nowy hipersamochód z napędem hybrydowym. Na razie możemy zobaczyć jedynie szkic pojazdu, na którym widnieje logo Peugeota i zespołu Rebellion, z którym francuska marka połączyła siły. Pojazd będzie miał napęd hybrydowy i zostanie wykorzystany do promocji modeli oznaczonych znakiem Sport Engineered, w tym także mocniejszej wersji 508.

„Peugeot ma na swoim koncie najbardziej znaczące momenty w wyścigach wytrzymałościowych, zarówno jeśli chodzi o pojazdy z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym. Dzisiaj zwracamy uwagę na nową przygodę opartą na technologii hybrydowej. Byliśmy zachwyceni widząc, jak ciepło została przyjęta informacja o naszym udziale w serii. Ekscytująca zmiana w kategoriach sportowych i napędach będzie towarzyszyć wprowadzeniu na rynek samochodów Peugeot Sport Engineered. Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego programu zwłaszcza, że naszym partnerem będzie Rebellion. Pasja i dążenie do perfekcji zespołu idealnie pasują do wartości marki Peugeot, do których należą wysokie standardy, wyrazisty design i emocje” – powiedział dyrektor generalny Peugeota, Jean-Philippe Imparato.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Robertfgn Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fgn
Gość
fgn

Co jak co ale WEC prawdopodobnie będzie wyglądało w przyszłości ciekawie (Toyota, Aston Martin,Peugeot) + małe marki samochodów(Glickenhaus) oraz prywaciarze (By Koles) a do tego plotki dotyczące Porsche( bądź innych marek koncernu VAG), Mclarena, Forda, Mazdy

Robert
Gość
Robert

Znając legendarną wręcz jakość elektryki we francuskich pojazdach mam pewne obawy jak im wyjdzie hybryda