Pierwsze podium dla Antonia Félixa da Costy w barwach DS TECHEETAH

0 138

Trzecia runda bieżącego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata ABB FIA, która odbyła się w Santiago de Chile, była jednocześnie pięćdziesiątym występem francuskiego producenta samochodów klasy premium w tej serii wyścigowej dla pojazdów o napędzie elektrycznym. Po obfitującej w emocje rywalizacji na torze ten mały jubileusz został odpowiednio uczczony. Antotnio Félix da Costa zajął miejsce na podium – po raz pierwszy jako reprezentant zespołu DS TECHEETAH. Dwukrotny mistrz świata Formuły E Jean-Éric Vergne nie miał szczęścia w stolicy Chile. Zmuszony do wycofania się z wyścigu, czeka już z niecierpliwością na kolejny start, który odbędzie się w Meksyku.

Pięćdziesiąty wyścig serii E-Prix w wykonaniu DS Automobiles dostarczył nam wielkich emocji – relacjonuje Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance. – Zawodnicy stoczyli na torze pasjonującą walkę. Nasi kierowcy jednoznacznie pokazali, że stać nas na wygrywanie. Oczywiście to, że Jean-Éric nie ukończył wyścigu, było dla nas rozczarowaniem. Jesteśmy za to bardzo zadowoleni z zajęcia drugiego miejsca przez Antonia, który przekroczył linię mety po znakomitej jeździe, zyskując wiele pozycji we wspaniałych pojedynkach na torze. Cieszy nas także tempo osiągane przez nasze samochody. Jednak pozostaje mały niedosyt, ponieważ mamy świadomość, że mogliśmy odnieść jeszcze większy sukces. Dlatego wracamy do intensywnej pracy i stale stawiamy sobie ten sam główny cel: obronić w tym sezonie obydwa nasze tytuły mistrzowskie.

Niedosyt, o którym wspomniał dyrektor DS Performance, wynika z tego, że bardzo niewiele zabrakło, by António Félix da Costa w swoim trzecim wyścigu w barwach DS TECHEETAH wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo. Portugalski kierowca ruszył do wyścigu z dalekiego, dziesiątego pola startowego. Po zaciętej walce ostatnie okrążenie rozpoczynał na pozycji lidera, jednak na kilka zakrętów przed metą był zmuszony zmniejszyć prędkość i spadł na drugie miejsce.

To wspaniałe uczucie – mam za sobą dopiero trzy wyścigi w nowym zespole, a już wchodzę na podium i walczę o pierwsze miejsce – komentował z dumą kierowca, który zademonstrował w wyścigu kilka efektownych manewrów wyprzedzania. – Jednocześnie runda w Chile pokazała, że musimy dalej pracować nad pełną skutecznością. To zwycięstwo nie powinno było uciec nam w ostatniej chwili, a jednak tak się stało. Wciąż jesteśmy młodym zespołem i brakuje nam większego doświadczenia, by umieć lepiej rozwiązywać niektóre sytuacje podczas wyścigu. Dzisiaj popełniliśmy błąd w zakresie gospodarowania zapasem energii. Myślałem, że mam jej wystarczająco dużo, dlatego atakowałem, by wyjść na prowadzenie w wyścigu. Ostatecznie musiałem zwolnić, bo zanadto wzrosła temperatura podzespołów pojazdu. Ale oczywiście jestem szczęśliwy, bo lepiej jest ukończyć wyścig na drugim miejscu, niż w ogóle nie dojechać do mety.

Dwukrotny i aktualny mistrz świata Formuły E, Jean-Éric Vergne, startował do wyścigu z ósmego pola i na trasie potwierdził, że także w tym roku trzeba poważnie liczyć się z jego umiejętnościami i doświadczeniem. Wyprzedzając jednego rywala po drugim, francuski kierowca szybko dołączył do czołówki wyścigu, a co więcej, w swoim śladzie aerodynamicznym „ciągnął za sobą” zespołowego partnera Antónia Félixa da Costę, który dzięki temu oszczędzał energię.

Jestem rozczarowany, bo czułem, że mogłem wygrać ten wyścig, a tymczasem nie udało mi się nawet dojechać do mety – powiedział Vergne. – Już na trzech pierwszych okrążeniach doszło do kilku kolizji w peletonie. W wyniku jednej z nich jechałem z uszkodzonym przednim spojlerem. Pomimo to atakowałem dalej i wysunąłem się na trzecie miejsce. Niestety, wtedy spojler złamał się zupełnie i to zmusiło mnie do wycofania się z dalszej jazdy. To wielka szkoda, bo uzyskiwałem dzisiaj bardzo dobre tempo i jednocześnie byłem w stanie wydajnie gospodarować energią. Jestem pewien, że miałbym sporo do powiedzenia w końcówce i walce o pierwsze miejsce na mecie.

Jean-Éric Vergne, należący do najbardziej doświadczonych kierowców w Formule E, wie, że ma przed sobą obiecujący sezon. Jestem bardzo dumny z całego zespołu. Dzisiaj jednoznacznie pokazaliśmy, że potrafimy być niezwykle szybcy – komentuje Francuz. Mam świadomość, że na razie, w trzech wyścigach, zgromadziłem na swoim koncie tylko cztery punkty, ale wiem też, że otaczają mnie wspaniali ludzie i mój poziom motywacji jest bardzo wysoki. Mamy obecnie w zespole znakomite morale i przekonanie, że pozostanie ono nienaruszone przez cały sezon. Zrobimy wszystko, by szybko przełożyć tę postawę na dobre wyniki!

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH, również podziela pozytywne nastawienie do przyszłości. Byłoby wspaniale dać marce DS sukces z okazji 50. startu w tej serii wyścigowej, ale i tak jesteśmy szczęśliwi z zajętego drugiego miejsca. Z poprzednich lat wynosimy dużo doświadczeń i wniosków. Wiemy, że lepiej jest zapewnić sobie punkty za drugą lokatę na mecie, niż nadmiernie ryzykować w walce o wygraną. Antonio doskonale rozpoczął swoją współpracę z zespołem, a nasze samochody osiągały dzisiaj imponujące tempo. Zanim Jean-Éric zmuszony był się wycofać, oglądaliśmy wyścig, w którym dwaj nasi kierowcy walczyli o miejsca na podium, a nawet o zwycięstwo – i dokładnie o jak najwięcej takich chwil nam chodzi w naszym zaangażowaniu w sport samochodowy.

Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zespół DS TECHEETAH zdecydowanie zgadza się z tym przysłowiem i niecierpliwie czeka na start w czwartej rundzie bieżącego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB, która odbędzie się 15 lutego w stolicy Meksyku.

O ZESPOLE DS TECHEETAH

DS TECHEETAH jest chińskim zespołem rywalizującym w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E FIA ABB. Zespół należy do przedsiębiorstwa SECA (Shanghai) Limited.

Startując w barwach tego zespołu, Jean-Éric Vergne zdobył w sezonie 2017/2018 tytuł wyścigowego mistrza świata Formuły E. Dzięki wynikom drugiego kierowcy, André Lotterera, w sezonie 2017/2018 zespół zajął również drugie miejsce w klasyfikacji zespołów.

Na sezon 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA dla bolidów o napędzie całkowicie elektrycznym zespół TECHEETAH połączył siły z marką DS Automobiles i przyjął nazwę DS TECHEETAH. 14 lipca 2019 r. zespół DS TECHEETAH zdobył tytuły mistrzowskie w obydwu klasyfikacjach – kierowców i konstruktorów, w piątym sezonie rozgrywania Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB – indywidualnym mistrzem świata został Jean-Éric Vergne.

O CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

Firma China Media Capital („CMC”) została założona i jest kierowana przez Ruiganga Li, jedną z najważniejszych postaci w dziedzinie inwestycji i zarządzania operacyjnego w świecie mediów i rozrywki, zarówno w Chinach, jak i na całym świecie.

CMC tworzy i rozwija szereg firm zaliczanych do liderów w dziedzinach mediów i rozrywki, internetu i rozwiązań mobilnych, stylu i obyczajów, kina, telewizji, muzyki, mediów finansowych, usług obrotu danymi finansowymi, wideo online, telewizji smart, reklamy, sieci społecznościowych, gier, edukacji online, a także e-handlu, O2O itd.

O SECA

Firma SECA z siedzibą w Szanghaju jest przodującym chińskim przedsiębiorstwem działającym na rynku zarządzania i marketu w sporcie w Chinach. Specjalizuje się w reprezentowaniu sportowców, organizacji imprez i zawodów oraz w tworzeniu treści / IP. Wśród inwestorów SECA są firma China Media Capital (CMC) Holdings i chiński koszykarz Yao Ming wybrany do Hallu Sławy ligi NBA.

O MARCE DS AUTOMOBILES

Marka DS założona w roku 2015, inspirowana zarówno duchem awangardy, jak i swojej wyjątkowej historii, której symbolem jest model DS z roku 1955, jako swoją ambicję deklaruje zaszczepienie w przemyśle samochodowym francuskich tradycji i umiejętności tworzenia przedmiotów luksusowych. DS Automobiles jest marką klasy Premium w ramach Grupy PSA.

Druga generacja modeli DS, zaprojektowanych dla odbiorców pragnących wyrazić poprzez samochód swoją indywidualność i zarazem ciekawych innowacji technicznych, łączy wyrafinowany styl i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Obecnie w jej ofercie znajdują się również SUV-y DS 7 CROSSBACK i DS 3 CROSSBACK – w ten sposób marka DS oferuje gamę sześciu modeli globalnych, z których wszystkie dostępne są w wersji z napędem elektrycznym, pod nazwą E-TENSE.

Dla swoich wymagających klientów marka DS Automobiles stworzyła „ONLY YOU – doświadczenie DS” – specjalny program ekskluzywnych usług mający na celu zapewnienie wyjątkowych doświadczeń kontaktu z marką.

Marka DS, obecna w 32 krajach, stworzyła i rozwinęła własną wyłączną sieć dealerską, na którą na początku roku 2019 składa się 400 punktów dwóch typów: DS STORES i DS SALONS, zlokalizowanych na całym świecie.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o