Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Peugeot 3008 prezentowany przez króla i prezydenta!

4 27

Prezydent Francji, Emmanuel Macron oraz prezydent Kenii, Uhuru Kenyatta wspólnie zaprezentowali model Peugeot 3008. Samochód jest produkowany w kenijskiej fabryce w Thika.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron podczas delegacji w Afryce, spotkał się z prezydentem Kenii, Uhuru Kenyatta. Wizyta miała na celu wzmocnienie partnerstwa pomiędzy Francją i Kenią. Podczas spotkania czołowych postaci obu państw, odbyła się prezentacja lokalnie produkowanego Peugeota oraz krótka przejażdżka SUV-em. Peugeot 3008 jest montowany w fabryce w Thika od września 2017 roku i obecnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów, które wyjeżdżają z kenijskiego zakładu.

Jak zauważył prezydent Kenyatta Peugeot 3008 jest modelem o wysokich osiągach, ekonomicznym spalaniu oraz najniższej emisji w swojej klasie. „To także wytrzymały pojazd, przetestowany w kilku częściach Kenii” – dodał.

Grupa PSA zamierza wyprodukować w Kenii 1.000 egzemplarzy swoich pojazdów w roku 2019.  Obecnie produkcja znajduje się na poziomie 480 samochodów. Jeszcze w kwietniu tego roku koncern rozpocznie produkcję Peugeota 2008, natomiast we wrześniu na linie montażowe trafi 308 SW. W przyszłości koncern ma nadzieję produkować w Kenii przynajmniej 15.000 pojazdów rocznie.

Źródło: citizentv.co.ke

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
TomaszRomanGrzegorzAdam Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Auto fajne. Ale zawartość… :(

Grzegorz
Gość
Grzegorz

A dla mnie i auto, i zawartość OK! Tym bardziej, ze mam 3008 w tym samym kolorze ;)

Roman
Gość
Roman

Warto zwrócić uwagę, że kenijski Peugeot 3008 jest przystosowany do ruchu lewostronnego i ma kierownicę z prawej strony. Prezydent Macron tylko jako pasażer, a za kierownicą samochodu prezydent Kenii. Peugeoty w latach 50 i 60-tych XX wieku brały wielokrotnie z dużymi sukcesami udział w rajdzie Safari po bezdrożach Kenii i Tanzanii i marka ta od tamtych czasów jest tam powszechnie znana.

Tomasz
Gość
Tomasz

Niedawno wróciłem z Kenii i z moim obserwacji wynika że marka Peugeot jest tak popularna w Kenii jak Ssangyong w Polsce – niby istnieje na rynku ale praktycznie nikt tych samochodów nie kupuje. Ogólnie w Kenii jeżdżą same japończyki, z czego zdecydowana większość to Toyota