Chat with us, powered by LiveChat

Prezydencki DS 7 Crossback w Pałacu Elizejskim

4 2 767

DS 7 Crossback, w którym po raz pierwszy jako prezydent zaprezentował się Emmanuel Macron zostanie wystawiony dla zwiedzających w Pałacu Elizejskim podczas Europejskich Dni Dziedzictwa. Samochód można oglądać 21 i 22 września.

Dni dziedzictwa należą do najpopularniejszych imprez kulturalnych na Starym Kontynencie. Wydarzenie zostało zainaugurowane we Francji, a obecnie odbywa się we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. W ramach Dni Dziedzictwa zwiedzającym udostępniane są najbardziej znane zabytki oraz miejsca kultury, a wśród nich Pałac Elizejski, w którym można oglądać prezydencką wersję modelu DS 7 Crossback.

Prezydenckie limuzyny są częścią tradycji DS i Citroena. Citroeny DS i SM wybrali Charles de Gaulle, Georges Pompidou, Valérie Giscard d’Estaing, François Mitterrand i Jacques Chirac. François Hollande jeździł DS 5 Hybrid4, z kolei Emmanuel Macron po raz pierwszy pojawił się jako prezydent na ulicach Paryża w nowym SUV-ie DS.

Przygotowany w największej tajemnicy prezydencki DS 7 Crossback został wykończony w odcieniu Bleu Encre. Samochód bazuje na inspiracji Opera, ale dodano do niego niestandardowy dach, znaki Republiki Francuskiej po bokach i miejsce na flagę. Wnętrze wykończono czarną skórą i ozdobiono subtelnymi dodatkami stworzonymi przez Atelier Maury. Złote akcenty znajdziemy na lusterkach pojazdu oraz 20-calowych kołach.

Prezydencka wersja modelu DS Automobiles wykorzystuje nowoczesne systemy akie jak system autonomicznej jazdy DS Connected Pilot oraz zawieszenie adaptacyjne DS Active Scan, które w czasie rzeczywistym przewiduje niedoskonałości drogi.

W 2018 roku ponad 20.000 odwiedzających miało dostęp do tajemnic Pałacu Elizejskiego. W tym roku oprócz DS 7 Crossback goście odkryją biuro prezydenta, odnowioną salę bankietową, dziedziniec i ogrody z trzema wystawami fotograficznymi.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
alessandroSergiuszkekssFakir Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fakir
Gość
Fakir

Gay car tak jak i on. Auto troche za ciasne na jego stary kredens w blond włosach.

kekss
Gość
kekss

Przykro mi że masz problemy ze swoją seksualnością. Poza tym twoja kobieta jest pewnie bardzo nieatrakcyjna, ale jak sie powyżywasz na jego żonie, to od razu robi się lżej?

Sergiusz
Gość
Sergiusz

U mnie te nowe DS’y (poza może DS3 Crossback) nie wzbudzają żadnych emocji, mówiąc szczerze. Design przypomina jednen z najbardziej obleśnych samochodów wg mnie, którym jest Audi Q5.

alessandro
Gość
alessandro

Bardzo mało elegancki, ale skromny za razem. Ale to nie wina DS tylko tego, że auta topowe są dziś tfu tfu SUVami. Dlaczego nie Espace, Talisman, 508?