Przesadził z ładunkiem w Peugeot Expert. Zderzak prawie ocierał się o drogę

1 14

Peugeot Expert jest samochodem, który jak doskonale wiemy, został stworzony do transportu, ale jak w przypadku każdego dostawczaka, również w kwestii ładowności istnieje jakaś granica. Pewien mężczyzna załadował do Experta 25 betonowych palisad o masie 1750 kg!

Dopuszczalna ładowność modelu Expert wynosi 750 kg, ale niektórzy wcale się tym nie przejmują. 4 lipca 2018 roku na ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu uwagę funkcjonariuszy z tamtejszego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji przyciągnął Peugeot Expert wyjeżdżający ze składu budowlanego. Tylny zderzak prawie ocierał się o drogę.

Po interwencji policjantów okazało się, że kierowcą był obywatel Słowacji, który zakupił 25 sztuk betonowych palisad. Ich łączna masa wynosiła 1750 kg, czyli 1000 kg więcej niż dopuszczalna ładowność Experta. Kierowca został oczywiście ukarany stosownym mandatem, a ciężki ładunek opuścił pojazd. Betonowe palisady trzeba było przetransportować w inny sposób. Być może na raty lub przy pomocy innego pojazdu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Makaron Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Makaron
Gość
Makaron

Kiedyś we wrocławskiej fabryce narzędzi o nazwie podobnej do sieci przenośnych toalet, nie będę reklamował ;) kierowca TIRa z Rosji niczym pomysłowy Dobromir podczas załadunku imadeł stwierdził, że załaduje je bez palet bo więcej wejdzie i kursów będzie mniej, a może coś jeszcze dopchnie na lewo. Klient nasz Pan więc palety zostały rozpakowane i kartony zbiorcze luzem układali na naczepie. Zostały spięte pasami i w drogę. Jednak podczas wyjazdu z terenu fabryki pękło siodło w ciągniku. Teraz sobie można wyobrazić efekty pęknięcia podczas jazdy autostradą.