Zabójczy widok! Renault 11 Jamesa Bonda do kupienia

1 5

Renault 11 od pierwszego właściciela, a właściwie obie połowy tego samochodu, który zagrał w filmie o przygodach Jamesa Bonda pod tytułem „Zabójczy widok”, są właśnie do kupienia. Samochód na sprzedaż wystawiło muzeum w Orlando. Renault 11 TXE pochodzi z 1984 roku i ma ogromną wartość nie tylko dla fanów Rogera Moore’a, który szalał nim po ulicach Paryża, goniąc Grace Jones. Scena pościgu miała miejsce nad Sekwaną.

Renault 11 TXE ma silnik benzynowy o pojemności 1.7 litra. Na potrzeby filmu został oczywiście mocno zmodyfikowany. Przecięto go na pół i przygotowano tak, by mógł jeździć. Okazja do zakupu jest jedyna w swoim rodzaju, bo to oryginalny samochód z produkcji. Cena wywoławcza na pewno nie będzie niska, ale jeśli pomyślicie, że jeździł nim sam James Bond… A jak zapewne pamiętacie, Roger Moore w roli Bonda wprowadził do sensacyjnych filmów serii brytyjski humor.

Renault 11 wybrano do filmu z kilku powodów. Auto było tanie, a do scen kaskaderskich trzeba było zakupić ich kilka. W tym czasie samochody Renault były też sprzedawane w USA.

Samochód, który wystawiono na sprzedaż, miał też swoje poprodukcyjne życie. Brał między innymi udział w premierze jednego z nowych filmów serii, Quantum of Solace, w Edynburgu.

źródło: Auto Classics

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
pawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

Mój ulubiony odcinek przygód 007