Renault 5 Alpine w rajdzie Monte Carlo Historique

1 18

Renault 5 Alpine wystartuje w rajdzie Monte Carlo Historique. Impreza odbędzie się na początku lutego. Francuski producent wystawi w imprezie cztery załogi.

Rallye Monte Carlo Historique jest rajdem samochodów zabytkowych, który organizowany jest corocznie od 1988 roku. Tegoroczna edycja wystartuje 2 lutego w Reims we Francji i potrwa do 7 lutego. Trasa przebiega do Monako. W zmaganiach weźmie udział marka Renault, która wystawi cztery egzemplarze modelu 5 Alpine.

Renault 5 Alpine jest samochodem, który bardzo mocno zaznaczył się w sportowej historii francuskiego producenta. W latach 1978-1980 model bardzo często trafiał na podium i znajdował się na szczycie swojej klasy pomimo stosunkowo niewielkiej mocy. Hot-hatch uzyskał kilka mocnych wyników w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w 1978 roku Jean Ragnotti zajął Renówką drugą pozycję klasyfikacji generalnej i stanął na podium Grupy 2 Rajdu Monte Carlo. Podczas tej samej imprezy Guy Fréquelin, także za kierownicą Renault 5 Alpine, trafił na miejsce trzecie klasyfikacji generalnej.

Renault 5 Alpine ma na koncie drugą pozycję w Rajdzie Korsyki, a także zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Francji w 1980 roku. Za kierownicą zasiadał wówczas Jean Ragnotti, a pilotem był Jean-Marca Andrié. Samochód stał się liderem w lokalnych imprezach Grupy 2. Zwyciężał w rajdach Mont Blanc, Lotaryngii oraz rajdzie Lyon-Charbonnières. Model 5 Alpine trafił także na drugą pozycję klasyfikacji generalnej Rajdu Polski w 1980 roku.

Słynny francuski kierowca Jean Ragnotti będzie obecny w rajdzie Monte Carlo Historique w roli ambasadora marki.

W rajdzie wystartują zespoły Renault w składzie:
5: Guy Fréquelin / Laurent Perquin
6: Emmanuel Guigou / Michel Duvernay
7: Christian Chambord / Patrick Fourestié
8: Patrick Henry / Jean-Pierre Prévot

Źródło: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
maciek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maciek
Gość
maciek

Bardzo ładne zdjęcia