Renault 5 Gordini – piękny egzemplarz w stanie oryginalnym

1 1 751

Na sprzedaż wystawiono rzadki egzemplarz Renault 5 Gordini z roku 1981 zachowany w oryginalnym stanie. Na liczniku widnieje jedynie 30.210 mil.

Wyprodukowany w fabryce Alpine w Dieppe we Francji Renault 5 Gordini jest jednym z ostatnich egzemplarzy z silnikiem wolnossącym 1.4 o mocy 94 KM. Po roku 1981 montowane były wersje z turbo. W roku 1981 nowy samochód kupiła właścicielka wydawnictwa dla dzieci Templar Publishing, która przez 25 lat dbała swoje Renault. Przejechała nim zaledwie 28 tys. mil i przez cały okres użytkowania pojazdu miała tylko jedną drobną stłuczkę. Zadrapanie wciąż znajduje się po boku pojazdu. Gdy właścicielka kupiła nowy pojazd, Renault przez długi czas stało w garażu, stąd niski przebieg.

Obecny właściciel rozpoczął poszukiwania samochodu już pod koniec lat 90. Zależało mu na najlepszym istniejącym przykładzie Renault 5 Gordini i w dodatku w jak najbardziej oryginalnym stanie. Znalazł swój wymarzony pojazd dopiero w roku 2006. Do przebiegu dodał 2.000 mil. Renault 5, którym wyjeżdżał okazjonalnie, zbierało liczne komplementy. Samochód nie tylko na zewnątrz prezentuje się pięknie. Wnętrze wygląda jak nowe, a tylne siedzenia tak, jakby nikt nigdy na nich nie siedział.

Gdy w sierpniu 2008 roku aktualny właściciel znalazł pracę w Nowym Yorku, umieścił pojazd w magazynie niedaleko Londynu. We wrześniu 2013 roku Renault również trafiło do Nowego Jorku, ale nigdy nie jeździło po Stanach Zjednoczonych. Po przeprowadzce na Hawaje obecny właściciel postanowił sprzedać samochód. Model 5 Gordini wrócił do Wielkiej Brytanii i obecnie czeka na kolekcjonera, który się nim zaopiekuje.

Źródło: Pistonheads

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Egon Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Egon
Gość
Egon

Piękne czasy, szlachetna Motoryzacja, przez wielkie „M”, kiedy tapicerka była tapicerką a nie plastikiem, a samochód miał cztery koła i min. cztery cylindry.