Renault City K-ZE – elektryczny model zadebiutuje na kolejnym rynku

0 983

Renault City K-ZE, czyli nowy elektryczny model spod znaku rombu zadebiutuje w Indiach. Premiera odbędzie się na początku lutego podczas targów motoryzacyjnych w New Delhi.

Renault City K-ZE w ubiegłym roku trafił na rynek chiński, gdzie zdobył duże zainteresowanie klientów ze względu na przystępną cenę. To właśnie ten model ma być podstawą dla niedrogiego elektrycznego modelu, który w przyszłości będzie sprzedawany pod marką Dacia w Europie. Już na początku lutego 2020 roku City K-ZE zadebiutuje w Indiach. Premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych Auto Expo 2020 w New Delhi.

Renault City K-ZE jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego o mocy 33 kW, który czerpie energię z akumulatora o pojemności 26,8 kWh. Na jednym ładowaniu miejski crossover potrafi pokonać maksymalnie 271 km według cyklu NEDC. Aby uzupełnić baterie od 0 do 80% w trybie szybkiego ładowania potrzeba 50 minut, w normalnym trybie ładowanie od 0 do 100% zajmuje około 4 godzin.

Na targach Auto Espo Renault będzie miało swój elektryczny kącik. Oprócz modelu City K-ZE francuska marka zaprezentuje model Zoe oraz Twizy. Odwiedzający będą mogli zobaczyć także nowe Renault Triber oraz Kiger.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o