Chat with us, powered by LiveChat

Renault Clio 5 – to będzie najlepsza generacja w historii

14 106

Renault Clio 5 generacji zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Jak mówi szef designu marki, Laurens van Den Acker: to będzie najlepsza wersja modelu w historii.

W zeszłym roku Renault Clio było najlepiej sprzedającym się modelem w segmencie B w Europie i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Mimo to francuski producent przygotowuje się do prezentacji kolejnej, piątej już generacji swojego bestsellera. W końcu sześć lat na rynku to wystarczająco długo, by zdecydować się na zmiany. Clio 5 jest już gotowe i tylko czeka na odpowiedni moment, o czym poinformował Laurens van Den Acker, szef designu marki Renault w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar. „Samochód jest już ukończony, gotowy i odkurzony. Zostanie pokazany na początku przyszłego roku. Będzie wspaniały, musi być. Będzie to najlepsze Clio, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy” – powiedział. Spodziewamy się, że nowa generacja pojazdu zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Zewnętrzne zmiany Renault Clio 5 ograniczą  wyłącznie do kosmetycznych zmian, ale producent planuje całkowicie odnowić wnętrze pojazdu. „Staraliśmy się odmienić wnętrze. Jest to obszar, który spotkał się w ciągu ostatnich kilku lat z krytyką i staraliśmy się stworzyć bardzo spójną koncepcję” – powiedział Laurens van Den Acker.

Wnętrze Clio 5 najprawdopodobniej będzie przypominało model Megane. Renault zastosuje duży, pionowy ekran dotykowy, który odróżni pojazd od konkurentów takich jak Polo czy Fiesta. Samochód zostanie wyposażony również w nowy system multimedialny oraz technologie wspomagające prowadzenie, takie jak tryb autonomicznej jazdy poziomu 2.

Napęd pojazdu będzie pochodził od 1 i 1.3-litrowych jednostek benzynowych. Do oferty trafi również 1,5-litrowy silnik wysokoprężny Blue dCi. Renault zapowiedziało, że w roku 2020 pojawi się hybrydowa wersja Clio, w tym samym roku spodziewamy się wersji RS.

Źródło: Autocar.co.uk

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
10 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
11 Autorzy komentarzy
AleksDudziaJarekGrubyJarosław Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian
Gość
Adrian

A miało już nie być clio rs

ToJa
Gość
ToJa

Już jakiś czas temu to zdementowali. Będzie RS ale tylko z automatem

Adrian
Gość
Adrian

A to nie wiedziałem że zdementowali…. Cieszy fakt że poszli po rozum do głowy.

ToJa
Gość
ToJa

Wszyscy mają usportowione modele, a RS to już legenda i rzesza fanów. Byliby kompletnymi idiotami likwidując taki model.

Franciszek
Gość
Franciszek

RS będzie, ale jestem pewien, że będzie to już hybryda

Adrian
Gość
Adrian

Może być. Jak dadzą 1.6 + elektryka i zrobią ze 300 KM to już czekam na premierę…

ToJa
Gość
ToJa

Czemu nie, to może być nawet ciekawe. Trzeba iść z duchem czasu. Tak jak wszyscy przeklinali plany 4control w GT i RS, a wyszło genialnie!

Łukasz
Gość
Łukasz

Wiadomo już kiedy premiera Cilo? No coś więcej o 1.0 tce?

Aleks
Gość
Aleks

Najbardziej prawdopodobne będzie, że zamontują silnik 1.3 z nowej gamy silników o mocy 130km i 150km.

Jarosław
Gość
Jarosław

O ile z zewnątrz zawsze oceniałem ten model na 5+ to środek mnie nie przekonywał. Dlatego między innymi dla żony kupiłem wv polo, który też bardziej jej się podobał.

Gruby
Gość
Gruby

I niby polo ma aż tak porywający środek? Środek czego? Foteli? Środek schowka? Popielniczki?

Jarek
Gość
Jarek

Chociażby jakość plastików, wygląd deski rozdzielczej.

ToJa
Gość
ToJa

Jakość plastików w Clio faktycznie jest mizerna. Polo poprzednie było lepsze, ale NOWE Polo podjęło pałeczkę. Twarde, chropowate odlewy wszędzie. I do tego ta forma…

Dudzia
Gość
Dudzia

Ja tam mam clio 4 i jest piękne. Czerwony kokpit i inne wstawki sa niezwykłe. Co takiego m ma polo, czego nie ma Clio? Mnie tam nie porywa.